ماجرای جالب تولد یک نوزاد در اندیکا

رئیس جمعیت هلال احمر اندیکا از تولد نوزادی در آمبولانس هلال احمر پس از دریافت نامه کمکی بخش تاراز از طریق خودروهای عبوری خبر داد.
شاپور باقری اظهار کرد: برق و شبکه تلفن همراه منطقه چلو قطع شده بود و آمبولانس اورژانس منطقه بخش چلو هم به دلیل ماموریت های متداول در محل نبود. مادری که از ۹ ماهگی آن هم گذشته بود، شرایط خاصی برای زایمان مادر داشت و فرزند باید در شرایط خاص به دنیا می آمد.
وی افزود: ماما و پزشک طی نگارش نامه ای درخواست فوری کمک را از هلال احمر پایگاه تاراز خواستار و نامه را توسط خودروهای عبوری به دست عوامل امدادی رساندند.
رئیس جمعیت هلال احمر اندیکا تصریح کرد: با دریافت نامه عوامل سریع اعزام و خود را به محل رساندند و بعد از انجام کارهای اولیه مادر توسط ماما، مادر تحویل عوامل امدادی برای اعزام به مرکز شهرستان شد.
باقری بیان کرد: با توجه به اینکه مادر ۹ ماهگی را رد کرده بود زایمان را سخت کرده و این باعث شد تا اعزام نیز با دشواری انجام شود. برای همین عوامل امدادی مجبور بودند چندین بار در مسیر توقف کنند تا ماما کارهای مراقبتی را انجام دهند.
وی عنوان کرد: پس از ادامه مسیر مادر در آمبولانس هلال احمر در ورودی تونل دلا زایمان و مادر به درمان بستر شهرستان به منظور مراقبت های بعدی اعزام و تحویل پزشک شد.
رئیس جمعیت هلال احمر اندیکا در پایان خبر داد: حال عمومی مادر و نوزاد مساعد است.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.