خوزستان وارد فاز اجرایی انتخابات شد + اعضای هیات عالی نظارت استان‌ها / تاریخ ثبت نام کاندیداها اعلام شد

 عصر جنوب – asrejonoob.ir: اعضای هیات عالی استان‌ها برای نظارت بر روند اجرای انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی کشور معرفی شدند؛‌ هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هر استان متشکل از سه نفر از نمایندگان آن استان است که توسط مجمع نمایندگان استان انتخاب و با حکم رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور منصوب می‌شوند.

هیات عالی نظارت استان و هیات‌های نظارت شهرستان و بخش در حوزه‌های انتخابیه خود بر کیفیت انتخابات نظارت کامل خواهند داشت و در هر موردی که سوء جریان یا تخلفی مشاهده کنند آن را به بخشداران و فرمانداران اعلام و آنان موظفند بنا به نظر هیات‌های مذکور طبق قانون انتخابات در رفع نواقص اقدام کنند.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی کشور ۲۹ اردیبهشت‌ماه سال ۹۶، همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: با ابلاع دستورالعمل‌های لازم به استانداری‌های سراسر کشور ستاد انتخابات در استانداری‌ها تشکیل شد.
به گزارش روزنو، علی‌اصغر احمدی در جمع خبرنگاران در عسلویه با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات انجام شده اظهار داشت: ستاد انتخابات وزارت کشور برای تمهید مقدمات انتخابات ۲۹ اردیبهشت در سطح ملی و استان‌ها آغاز کرده است.
وی با بیان اینکه جدول زمان‌بندی برای برگزاری مراحل مختلف انتخابات تدوین شده گفت: بر اساس مفاد قانون در حال حاضر دستور آغاز تشکیل هیئت‌های اجرایی ۲۵ اسفندماه تعیین شده است.
معاون سیاسی وزیر کشور زمان ثبت نام برای شورای اسلامی ۳۰ اسفند تعیین شده است، خاطرنشان کرد: زمان ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری ۲۲ فروردین ۹۶ و شوراهای شهر و روستا ۳۰ اسفندماه ۹۵ تعیین شده است.
احمدی با اشاره به اینکه بین ۵۳ هزار تا ۵۵هزار شعبه ثبت نام و اخذ رأی برای انتخابات ریاست جمهوری پیش‌بینی شده است، گفت: برای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ۶۵ هزار شعبه اخذ رأی پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه «چهار انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی برگزار می‌شود»، افزود: برای برگزاری سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی ۲۰۰ میلیون تعرفه رای با هماهنگی هیأت نظارت شورای نگهبان و هیأت نظارت مجلس شورای اسلامی پیش بینی شده است.
معاون سیاسی وزیر کشور تأکید کرد: اگر انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم کشانده شود با توجه به اینکه مرحله دوم این انتخابات جمعه بعدی باید انجام شود این آمادگی برای برگزاری مرحله دوم انتخابات وجود دارد.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.