آیت الله حیدری مطرح کرد: احداث ۴ سد و انتقال آب کرخه به استان لرستان/ خوزستان از این سدها آسیب می بیند

عصر جنوب – asrejonoob.ir: نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان از احداث سد بر روی رودخانه کرخه خبر داد و گفت: ظاهرا قرار است با این کار بیکاری در استانی دیگر کاهش پیدا کند.

آیت الله محسن حیدری در گفت و گو با مهر در خصوص طرح جدید وزارت نیرو برای انتقال آب رودخانه کرخه و مواضع وی در نماز جمعه در قبال این طرح اظهار کرد: وزیر نیرو در تماس تلفنی که به مدت ۴۵ دقیقه طول کشید، توضیحاتی در این درباره مطرح و مواضع گذشته خود را درباره احداث ۴ سد جدید بر روی کرخه گویا تعدیل کرده است، زیرا تاکید کرد که اجرایی شدن این ۴ سد برای خوزستان فاجعه آفرین است.

آیت الله حیدری اضافه کرد: وزیر نیرو در این تماس از برنامه ریزی برای احداث سد جدیدی بر رودخانه کرخه در استان لرستان پرده برداشت. چیت چیان اعلام کرد که این طرح با اصرار و فشار مسئولان لرستانی و موافقت رئیس جمهور قرار است برای انتقال ۵۰ میلیون متر مکعب آب اجرایی شود.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به دلایل مطرح شده توسط وزیر نیرو برای احداث سد جدید گفت: آنها می گویند که بیکاری در لرستان زیاد است و این طرح به کاهش آمار بیکاری در آن استان کمک می کند در حالی که آمار بیکاری در استان خوزستان بیشتر است و آسیب های اجتماعی و محیط زیستی این سدسازی غیرقابل احصا است.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: دولت در صورت اجرای این طرح در واقع استانی را به قیمت نابودکردن یک استان دیگر احیا خواهد بود. وزیر نیرو قرار است در سفری به خوزستان توضیحات بیشتری در این باره ارائه کند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.