کنترل مانیتورینگ مرزها در ایام اربعین

عصر جنوب – asrejonoob.ir: فرمانده نیروی انتظامی به حضور پلیس راه در جاده ها از مبداء تا مقصد در مبادی استان ها اشاره و بیان کرد: اقدامات ترافیکی و مراقبتی خوبی صورت گرفته و دوربین هایی که در مسیر راه تعبیه و نصب شده، از طریق مانیتورینگ در سه مرز مهران، شلمچه و چذابه و همچنین در مرکز فرماندهی تهران کنترل می شوند.

سردار حسین اشتری امروز (۱۳ آبان ماه) در سفر به خوزستان با حضور در شهرستان شوش اظهار کرد: هدف از سفر به مرزهای “مهران”، “شلمچه” و “چذابه”، بررسی جاده های منتهی به پایانه مرزی و بازدید از این پایانه ها است.

وی گفت: اقدامات زیرساختی مناسبی در سال جاری صورت گرفته است، هر چند هنوز کفایت نمی کند و باید تا سال های آینده اقدامات زیر ساختی خودمان را انجام دهیم تا به یک حد مطلوب برسیم.

فرمانده ناجا ادامه داد: با توجه به حجم بالای زائران که به سمت مرزها سرازیر می شوند، اقدامات خوبی صورت گرفته و خلاءهای سالهای گذشته برطرف شده است؛ امیدواریم در این چند روز آینده هم اگر نیازی هست، اقداماتی صورت پذیرد.

اشتری، بازدید از مرزهای شلمچه و چذابه را یکی دیگر از برنامه های مهم نیروی انتظامی در این ایام برشمرد و افزود: بنا به گزارشهای به دست آمده، آمادگی خوبی  از سوی مسئولان انتظامی استان خوزستان برای پذیرش زائران وجود دارد؛ در صورت نیاز، ستاد ناجا نیز کمک های لازم جهت تسهیل در تردد زائران را انجام خواهد داد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: تعداد قابل توجهی از نیروهای ستاد ناجا، یگان ویژه و مرزبانی به عنوان نیروی کمکی به مرز های شلمچه و چذابه اعزام شده اند.

وی به حضور پلیس راه در جاده ها از مبدا تا مقصد در مبادی استانها اشاره و بیان کرد: اقدامات ترافیکی و مراقبتی خوبی صورت گرفته و دوربین‌هایی که در مسیر راه تعبیه و نصب شده، از طریق مانیتورینگ در سه مرز مهران، شلمچه و چذابه و همچنین در مرکز فرماندهی تهران کنترل می شوند.

رییس پلیس کشور گفت: به برکت این ایام و همکاری خوبی که زائران همیشه با پلیس داشتند و همتی که همکاران بنده دارند، این مراسم با شکوه تر از سال‌های گذشته و نیز در امنیت کامل برگزار می شود.

فرمانده ناجا با بیان اینکه در پایانه های مرزی گذرنامه و ویزا داده نمی شود به زائران اربعین حسینی(ع) توصیه کرد: زائران حتما گذرنامه معتبر همراه داشته باشند؛ زائران می توانند این مدارک را در کمتر از ۷۲ ساعت در شهرهای مبدا تهیه کنند.

اشتری در خاتمه گفت: کسانی که از خودرو شخصی استفاده می کنند، حتما به توصیه های پلیس توجه کنند تا سفر بدون خطری را در پیش داشته باشند.

شایان ذکر است؛ سردار اشتری به همراه هیاتی از مسئولان انتظامی با حضور در شهرستان شوش به حرم مطهر “دانیال نبی(ع)” مشرف شدند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.