معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان: خطر وجود مین در حاشیه مسیر چذابه

عصر جنوب – asrejonoob.ir: معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان بر لزوم دقت مسافران اربعین در عبور از مسیر‌های با احتمال وجود مین تاکید کرد.

قدرت‌الله دهقان با اشاره به احتمال وجود مین و مواد منفجره باقی‌مانده از دوران جنگ تحمیلی در مسیر پیاده‌روی اربعین در چذابه اظهار کرد:‌ هر چند تمهیدات لازم جهت تامین امنیت عبور مسافران اربعین در مسیر چذابه اندیشیده شده است ولی به زائرانی که مسیر چذابه را برای سفر به کشور عراق در پیاده‌روی اربعین انتخاب می‌کنند، توصیه می‌کنیم برای حفظ امنیت خود حتما به تابلوها و علایم هشداردهنده نصب‌شده در مسیر توجه کنند.

وی افزود:‌ مسافران پیاده‌روی اربعین از رهاشدن در بیابان‌های اطراف و خروج از جاده، جدا خودداری کنند و تنها در مسیر تعیین‌شده عبور کنند.

دهقان ادامه داد:‌ توصیه می‌شود که زائران به صورت دسته‌جمعی پیاده‌روی کنند و از پراکندگی درمسیر پرهیز کرده و در کریدورهای مشخص‌شده گذر کنند.

وی گفت:‌ در مسیر شلمچه از نظر آلودگی به مین مشکلی وجود ندارد ولی در مسیر چذابه در حاشیه جاده‌ها احتمال وجود مین و مواد منفجره وجود دارد و ممکن است به مرور زمان و در اثر بارندگی و فرسایش خاک، مواد منفجره پراکنده شده باشند.

معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان اظهار کرد: ‌کار پاکسازی جاده‌ها و کریدورها در مسیر چذابه انجام شده است، با این وجود توصیه می‌شود شرکت‌کنندگان در پیاده‌روی اربعین با دقت به تابلوها و علایم راهنمایی در مسیر چذابه مسیر عبور کنند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.