۶۷ تصادف در دور نخست سفرهای نوروزی خوزستان

عصر جنوب – asrejonoob.ir: سرپرست پلیس راه خوزستان از وقوع ۶۷  فقره تصادف جاده‌ای در مسیرهای خوزستان تا ۶ فروردین خبر داد.

سرهنگ رضا دولتشاهی در گفت‌وگو با (ایسنا)، اظهار کرد: همزمان با دور نخست سفرهای نوروزی و از ۲۵ اسفندماه تا ۶ فروردین ماه، ۶۷فقره تصادف جاده‌ای در مسیرهای خوزستان رخ داده است که این میزان تصادف نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: در تصادفات جاده‌ای که در این مدت در استان خوزستان رخ داد، ۴۴ نفر مجروح شدند. همچنین در این مدت ۶ فقره تصادف فوتی رخ داده است که در این تصادفات ۹ نفر سر صحنه تصادف فوت شدند.

دولتشاهی افزود: آمار تصادفات فوتی این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴۵ درصد کاهش داشته است.

وی بیان کرد: پلیس راه خوزستان در آخرین بررسی خود بیشترین آمار تصادفات نوروزی تا ۶ فروردین ماه را مربوط به حوادث واژگونی اعلام کرده است. دلیل این واژگونی‌ها بیشتر خواب‌آلودگی رانندگان و عدم توجه به جلو بوده و این تصادفات بیشتر بین ساعات ۲ تا ۵ صبح و ۲ تا ۵ بعد از ظهر رخ داده است.

سرپرست پلیس راه خوزستان اظهار کرد: با توجه به این که بیشترین حوادث جاده‌ای، واژگونی بوده است؛ توصیه می‌شود رانندگان پیش از آغاز رانندگی استراحت کامل داشته باشند و بیشتر از ۱۰ ساعت در شبانه‌روز رانندگی نکنند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت ترافیکی دور دوم مسافرت‌های نوروزی در خوزستان اظهار کرد: از روز گذشته ترافیک سنگینی در محورهای اصلی خوزستان برقرار است. این ترافیک از پل زال به سمت اندیمشک و اهواز و از شهرکرد به سمت دهدز و ایذه و همچنین از اهواز به آبادان شدت بیشتری دارد

سرپرست پلیس راه خوزستان افزود: با وجود تردد سنگین در جاده‌های استان، ترافیک روان است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.