محموله بزرگ قاچاق در خوزستان کشف شد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: جانشین فرماندهی مرزبانی خوزستان از کشف محموله بزرگ قاچاق در این استان و دستگیری ۱۲ متهم خبر داد.

سرهنگ یحیی الهی اظهار کرد: با هدف مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، روز گذشته دو فروند لنج باری حامل دو میلیارد ریال انواع کالای قاچاق خارجی توسط ماموران پایگاه دریابانی ماهشهر کشف شد.

وی افزود:در ۲۴ ساعت گذشته در خلال دو عملیات جداگانه، ماموران پایگاه دریابانی ماهشهر مستقر در پاسگاه خور زهره موفق شدند ضمن توقیف دو دستگاه شناور لنج باری حامل کالای قاچاق که از کشورهای حوزه خلیج به سمت بندر سجافی ماهشهر در حرکت بودند، مقادیر زیادی از انواع کالاهای خارجی قاچاق را کش و تعداد ۱۲ نفر را در این رابطه دستگیر کنند.

جانشین فرماندهی مرزبانی خوزستان با اشاره به اینکه ارزش ریالی این کالا قریب به دو میلیارد ریال برآورد شده است، بیان کرد: این مقدار کالا شامل ۱۰ دستگاه یخچال خانگی، ۳۰ دستگاه کولر، ۲۵ دستگاه آب سرد کن، دو هزار و ۱۶۰ قوطی نوشیدنی خارجی، ۲۷ دستگاه ماشین لباسشویی، ۲۸ دستگاه جارو برقی و ۱۵ حلقه لاستیک سنگین بوده که همگی به شکل غیرقانونی و قاچاق از کشورهای حوزه خلیج تهیه و با قصد ورود به بازار کشورمان بارگیری شده بودند.

الهی با تاکید بر مبارزه بی امان ماموران مرزبانی خوزستان با عاملان قاچاق در مناطق مرزی استان عنوان کرد: ماموران مرزبانی خوزستان با بهره گیری از جدیدترین فناوری های علمی و تخصصی روز در شناسایی و کنترل منطقه و همچنین اشرافیت کامل اطلاعاتی از تمامی مسیرهای آبی و خشکی مرزهای استان هرگونه تحرکی را از قاچاقچیان سلب می کنند.

وی یادآور شد: تمامی کالاها به همراه متهمان پس از تشکیل پرونده اولیه تحویل مراجع قانونی شد.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.