خوزستان یخبندان می شود

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: مدیرکل هواشناسی خوزستان، یخبندان و کاهش دمای هوا به صفر یا زیر صفر درجه سانتی گراد را در اواخر هفته برای برخی شهرهای خوزستان پیش بینی کرد.

کوروش بهادری گفت: کاهش شدید دمای هوا در شهرهایی از جمله ایذه، دهدز و دزفول، گتوند و لالی دور از انتظار نیست و امروز نیز دمای هوا در دهدز به صفر درجه سانتی گراد رسید.
وی افزود: ریزش هوای سرد تا چهار درجه سانتی گراد برای مناطق دیگر خوزستان پیش بینی می شود که اوج سرما در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه پیش بینی می شود.
بهادری با اشاره به فعالیت سامانه بارشی از اوایل هفته در خوزستان گفت: بیشترین میزان بارندگی در دهدز ۲۰، ایذه ۱۳، حسینیه و لالی هفت، اهواز، مسجد سلیمان و گتوند چهار، و آغاجاری دو میلی متر ثبت شده است.
مدیرکل هواشناسی خوزستان اظهارکرد: هم اکنون سامانه پرفشار بر روی خوزستان حاکم است؛ تا آخر هفته وضعیت پایداری در خوزستان وجود دارد، و مدل های هواشناسی پدیده بارندگی را نشان نمی دهد و وضعیت خلیج فارس به نسبت آرام است.
وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته شادگان با ۲۱ و دهدز با صفر درجه سانتی گراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط خوزستان گزارش شده است.
بهادری خاطرنشان کرد: روند تغییرات دمایی روز سه شنبه اهواز بین هفت تا ۲۰ درجه سانتی گراد در نوسان است.

** عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.