حتی یک چاه از ۲۰۵ حلقه چاه نفت اهواز استانداردسازی نشده است

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: نماینده مردم اهواز با بیان اینکه در طول سه سال گذشته هزاران تن از مردم در این شهرستان پس از هر بارش پاییزی به دلیل نارسایی تنفسی راهی بیمارستان می‌شوند، گفت: در طول یک ماه گذشته حدود ۱۶ هزار تن از مردم اهواز دچار بیماری تنفسی شده‌اند اما وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست پاسخگو نیستند.

شکرخدا موسوی با گرامیداشت سالروز آزادسازی سوسنگرد و تبریک هفته بسیج در تذکری شفاهی به رئیس‌جمهور در پایان جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) گفت: آیا اطلاع دارید در شهرستان اهواز مرکز استان خوزستان در طول سه سال گذشته پس از هر بارش پاییزی هزاران نفر از مردم به دلیل نارسایی تنفسی راهی بیمارستان شده‌اند؟

به گفته وی طبق آمار تایید شده دانشگاه علوم پزشکی اهواز در سال ۹۲، ۲۰ هزار نفر، در سال ۹۳ با گرامیداشت سالروز آزادسازی سوسنگرد و تبریک هفته بسیج در تذکری شفاهی به رئیس‌جمهور در پایان جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) گفت: آیا اطلاع دارید در شهرستان اهواز مرکز استان خوزستان در طول سه سال گذشته پس از هر بارش پاییزی هزاران نفر از مردم به دلیل نارسایی تنفسی راهی بیمارستان شده‌اند؟

به گفته وی طبق آمار تایید شده دانشگاه علوم پزشکی اهواز در سال ۹۲، ۲۰ هزار نفر، در سال ۹۳، ۱۰ هزار نفر و در سال ۹۴، ۱۵ هزار نفر به خاطر نارسایی تنفسی ناشی از بارش پاییزی به بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

نماینده مردم اهواز با طرح این پرسش که آیا مردم حوزه انتخابیه‌ بنده حق استفاده از هوای لطیف پس از باران را ندارند؟ گفت: آیا این جمله معروف امام را به خاطر دارید که فرمود خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرد؟ آیا این حق مردم خوزستان است که در تابستان از ترس هجوم ریزگردها در خانه‌ها محبوس شوند و در پاییز و زمستان از ترس بیماری تنفسی خانه‌نشین شوند؟

وی با طرح این پرسش که چرا وزارت بهداشت و درمان و سازمان محیط زیست پس از سه سال قادر به شناسایی علل این بیماری نشده‌اند، گفت: جا دارد رئیس مجلس در دستوری به وزارت بهداشت، علل این تعلل بزرگ را شناسایی کنند چراکه این اتفاق به حدی است که در طول یک ماه گذشته حدود ۱۶ هزار نفر از مردم دچار بیماری شده‌اند اما وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست پاسخگو نیست.

موسوی با انتقاد از برگزار نشدن جلسه ویژه دولت برای رسیدگی به بیماری تنفسی و ریزگردهای خوزستان گفت: اگر باران‌های سیاه و اسیدی خوزستان به دلیل عدم اجرا و توقف طرح‌های زیست‌محیطی در حوزه نفت و گاز است چرا حتی یک حلقه چاه نفتی از ۲۰۵ حلقه چاه نفتی در محدوده شهرستان اهواز استانداردسازی نشده‌اند و حتی حق آلایندگی یک حلقه چاه نیز به مدیریت شهری اهواز نیز پرداخت نشده است؟

وی ادامه داد: در طول دو سال گذشته حتی یک ریال از ۶۰ میلیارد تومان مصوب دولت به خوزستان پرداخت نشده است.

نماینده مردم اهواز در پایان در تذکری دیگری به رئیس‌جمهور خواستار ورود به موضوع پرداخت حقوق معوقه بازنشستگان فولاد شد و در تذکر دیگری به وزیر آموزش و پرورش بر لزوم پرداخت فوری مطالبات فرهنگیان و پاداش بازنشستگان تاکید کرد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.