بارش ها در خوزستان تا چهارشنبه ادامه دارد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: معاون هواشناسی خوزستان گفت: به صورت متناوب تا فردا رگبار و رعد و برق را خواهیم داشت و مجددا پس از دوشنبه با ورود سیستم ناپایدار تا روزهای سه شنبه و چهارشنبه این بارندگی ها در استان فعال است.

علیرضا غلامپور در گفت و گو با خبرنگار خوزنیوز اظهار داشت: با توجه به نقشه های هوا شناسی، عبور امواج ناپایدار ضعیف، همراهی این امواج با سامانه کم فشاردر سطح  زمین را نشان می دهد که باعث رگبار، باران، رعد و برق و تگرگ به ویژه در مناطق شمالی و شرقی استان را موجب خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین به دلیل بالا بودن شاخص های ناپایداری انتظار وزش باد قابل ملاحظه و نسبتا شدید پیش بینی می شود.

غلامپور بیان کرد: از فردا نیز خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی عنوان داشت: به صورت متناوب تا فردا رگبار و رعد و برق را خواهیم داشت و مجددا پس از دوشنبه  با ورود سیستم ناپایدار تا روزهای  سه شنبه و چهارشنبه این بارندگی ها در استان فعال است.

معاون هواشناسی خوزستان افزود:  در ۲۴ ساعت گذشته آقاجاری با ۳۱ درجه و دهدز با ۱۱ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین مناطق استان بودند.

وی گفت: حداکثر هوای امروز اهواز به ۲۵ درجه و صبح فردا به ۱۷ درجه خواهد رسید.

غلامپور در پایان به بیان میزان بارندگی ها در سطح استان پرداخت، ادامه داد: آبادان ۵٫۶، اهواز ۷٫۸، امیدیه ۲٫۷، ایذه ۱۳٫۹، بستان ۲۸٫۵، بهبهان ۸، اندیمشک ۶٫۲، شادگان ۱، دزفول ۲۰٫۲، گتوند۹، شوش ۲۵٫۶، آقاجاری ۲٫۳، لالی ۵٫۸، مسجدسلیمان ۱۵٫۸، ماهشهر ۳٫۲ ، شوشتر۸٫۵، رامهرمز ۵٫۷ و دهدز ۴٫۵ میزان بارندگی ها در استان بوده است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.