چینی ها برای سرمایه گذاری در بخش سد و نیروگاهی خوزستان وارد می شوند

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: مسوول بخش اقتصاد آب سازمان آب و برق خوزستان از اعلام آمادگی و استقبال چهار شرکت چینی به منظور سرمایه گذاری در طرح های سد و نیروگاه این استان خبر داد.

احمدرضا صداقت افزود: این شرکت ها جزو شرکت های معتبر بین المللی بوده و در بازدیدهایی که از طرح های سد و نیروگاهی خوزستان داشتند برای سرمایه گذاری در این طرح ها اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: در کنار این شرکت ها که بیشتر برای سرمایه گذاری روی سد و نیروگاه دز متمرکز شده اند شرکت های ایرانی هم حضور دارند.

صداقت گفت: بر اساس قانون و مقررات باید مناقصه برگزار و طرح به شرکت برنده واگذار شود که در این میان شرکت های چینی ابراز علاقه و آمادگی زیادی برای شرکت در مناقصه نشان داده اند.

صداقت همچنین از پیگیری برای دریافت مجوز تامین آب آشامیدنی بخشی از شهرهای شمال شرق و جنوب شرق خوزستان و نیز افزایش توان نیروگاه سد دز با ایجاد نیروگاه دوم آن خبر داد و افزود:این ها جزو طرح های اولویت دار وزارت نیرو در خوزستان است که منتظر تامین فاینانس طرح ها هستیم.

به تازگی یک گروه ۱۴ نفره متشکل از کارشناسان شرکت چینی power china از سد و نیروگاه دز دیدن کرد.

در این بازدید همراهی و تبادل اطلاعات مورد نیاز توسط کارشناسان شرکت های تولید و تعمیرات سد و نیروگاه دز انجام گرفت.

کارشناسان شرکت power china پس از این بازدید، به منظور برآورد کار، هزینه، سرمایه گذاری و مشارکت در پروژه، پیشنهاد خود را به سازمان آب و برق خوزستان اعلام می کنند که در صورت موافقت، می توانند در اجرای پروژه احداث نیروگاه دوم دز مشارکت کنند.

با توجه به طرح توسعه نیروگاه دز و برنامه هایی که در آینده برای پروژه احداث نیروگاه دوم با ظرفیت ۷۲۰ مگاوات ساعت وجود دارد قرار است شرکت های مختلف داخلی و خارجی به منظور برآورد میزان هزینه و چگونگی انجام کار، بازدیدهای میدانی و کارشناسی از محل انجام دهند.

ایرنا/

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.