از امروز مرزهای کشور بسته می شوند/ زائران از مرزهای شلمچه و چزابه بازگردند/ امنیت کامل برقرار است

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: سردار کرمی فرمانده قرارگاه ظفر ناجا از تکمیل شدن ظرفیت مرز مهران خبر داد و گفت: تا اواخر وقت امروز سه مرز مهران، شلمچه و چزابه به روی زائران بسته می شود.

سردار کرمی افزود: تمام تمهیدات امنیتی و امکانانت لازم برای سهولت در جابجایی زائران در بازگشت اندیشیده شده و زائران هیچ گونه نگرانی در این مورد نداشته باشند.

از ۲۵ آبان تا امروز بیش از ۸۵۰ هزار نفر از زئران اربعین حسینی از مرز بین المللی مهران به کشور عراق سفر کرده اند.

بر اساس اعلام سردار مؤمنی جانشین فرمانده انتظامی کشور امسال شاهد افزایش ۴۷ درصدی تردد زائران از سه مرز مهران، چزابه و شلمچه بودیم.

امنیت در مسیر تردد زائران
 
امنیت در مسیر تردد زائران اربعین برقرار است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در بازدید از مرز بین المللی شلمچه امکانات و زیرساختهای موجود را مناسب ارزیابی کرد و گفت: در این مرز زائران بدون مشکل می توانند به کشور عراق سفر کنند.

امیر پوردستان با بیان اینکه هیچ نگرانی درمورد امنیت زائران وجود ندارد افزود: تردد گسترده زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از مرز شلمچه به کربلای معلی در امنیت کامل صورت می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: امنیت مسیر تردد زائران اربعین حسینی در کشور ایران و عراق برقرار و پایدار است.

مرز شلمچه و چذابه آماده بازگشت زائران

به دلیل روان بودن مرزهای شلمچه و چذابه زائران از این دو مرز وارد کشور شوند.

رییس پلیس ترافیک شهری راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در بازدید از روند ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی در شلمچه گفت: به دلیل افزایش مراجعه به مرز مهران بهتر است زائران به دلیل دسترسی بهتر به وسایل نقلیه عمومی از مرزهای شملچه و چزابه وارد کشور شوند.

سرهنگ جهانگیری افزود: با وجود جمعیت زیاد در مرزهای شلمچه و چزابه مشکل خاصی در تردد زوار وجود ندارد و ماموران پلیس برای برقراری نظم و امنیت به طور شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند.

وی به زائرانی که با وسایل نقلیه شخصی به مرزها مراجعه کرده اند، توصیه کرد در راه بازگشت به دلیل خستگی، قبل از حرکت به سمت شهر های خود استراحت کنند.

دو مرز شلمچه و چذابه در استان خوزستان و مهران در استان ایلام از مبادی تردد زائران اربعین حسینی به کربلای معلی است.

مسیر خرمشهر به شلمچه ۳۰ (سی) کیلومتر و اهواز  به چذابه ۱۱۰ (صد و ده) کیلومتر است که زائران عتبات عالیات همه ساله از این ۲ (دو) مسیر راهی کشور عراق می شوند.

** عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.