۱۶۰ موکب در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی راه‌اندازی می شود

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: مدیرکل حج و زیارت خوزستان از برپایی بیش از ۱۶۰ موکب به منظور خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در مسیرهای منتهی به دو مرز شلمچه و چذابه خبر داد.
ناصر حویزاوی ، اظهار کرد: با توجه به استقبال مردم برای راه‌اندازی موکب، در حال حاضر از اهواز تا پایانه مرزی چذابه بیش از ۱۰۲ موکب در این مسیر مستقر شده است.

وی با بیان این‌که در حال حاضر دیگر زمین برای ایجاد موکب در مسیر پیاده‌روی اربعین وجود ندارد، گفت: اهالی خرمشهر با ۴۰ موکب و شهرهای آبادان، ماهشهر، شادگان و تهران با ۲۰ موکب رسمی به زائران خدمت می‌کنند؛ این تعداد موکب در مسیر بعد از روستای پل نو تا نقطه صفر مرزی شلمچه مستقر شده‌اند.

حویزاوی با بیان اینکه همچنان تعداد زیادی متقاضی راه‌اندازی موکب وجود دارد، عنوان کرد: با هماهنگی فرماندار و امام جمعه خرمشهر همه حسینیه‌های خرمشهر به عنوان اماکن پذیرایی از زائران آماده شده‌اند.

مدیر حج و زیارت خوزستان عنوان کرد: بیش از یک‌هزار نفر از کارگزاران حج و زیارت خوزستان در کمیته‌های اسکان، تغذیه و اعزام سامان‌دهی‌ شده‌اند و مدیریت حج و زیارت استان نیز آماده صدور ویزای اضطراری در سوسنگرد و خرمشهر است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.