قرارداد ساخت سیلوی ۱۰۰ هزار تنی غلات در بندر امام منعقد شد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: مدیرکل بنادر خوزستان گفت: به دنبال استقبال سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری بندر امام خمینی، یک فقره قرارداد سرمایه‌گذاری با بخش خصوصی به ارزش ۴۴۲ میلیارد ریال منعقد شد.

سعدالله عبداللهی افزود: قرارداد ساخت سیلوی ذخیره‌سازی غلات با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن به ارزش ۴۴۲ میلیارد ریال در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با هدف ارتقای سطح کیفیت خدمات بندری در امر تخلیه و بارگیری، نگهداری غلات و همچنین توسعه حمل‌ونقل ریلی به امضا رسید.

وی افزود: با اجرای این طرح ضمن ارائه خدمات مناسب ذخیره‌سازی غلات، ظرفیت نگهداری این نوع محمولات ارتقا خواهد یافت و زمینه اشتغال برای ۵۰ نفر نیز فـــراهم می‌شود.

عبداللهی با اشاره به رویکرد سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه این مجتمع بزرگ بندری و تبدیل آن به کانون (HUB) ترانزیت غلات در منطقه تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) به لحاظ واقع شدن در مسیر ترانزیتی غلات از آسیای میانه به آفریقا و شرق آسیا، برنامه جامعی را برای ایجاد توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز این امر تدوین کرده است.

وی بیان کرد: احداث و توسعه سیلوهای ذخیره‌سازی غلات با مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از جمله اقداماتی در راستای تحقق این هدف محسوب می‌شود.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) اظهار کرد: سالانه حدود ۱۶ میلیون تن کالای اساسی از جمله غلات و نهاده‌های کشاورزی با بهره‌گیری از توان عملیاتی نیروی انسانی متخصص و تجهیزات پیشرفته در این مجتمع بندری، تخلیه و به اقصی نقاط کشور منتقل می‌شود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.