پاسخ مسئولان خوزستانی به حاشیه سازان پرسپولیسی/ توهین کانال تلگرام پرسپولیس به اهوازی ها!

عصر جنوب – asrejonoob.ir: جو سازی های اخیر باشگاه پرسپولیس و رسانه های پرسپولیسی واکنش مسئولین و مرم خوزستان را به همراه داشت.

در ادامه به برخی از این حواشی اشاره می شود:

** مدیرعامل باشگاه استقلال اهواز: تمام دوربین‎ها و شبکه‎های تلویزیونی نشان دادند که آن اتفاق و هجوم تماشاگران از سمت جایگاه پرسپولیسی‎ها بود، حالا اگر آن‎ها با تماشاگران خودشان مشکل دارند، آن یک بحث دیگر است.

کارون یعقوبی  درخصوص حوادث رخ داده در دیدار با پرسپولیس تهران در ورزشگاه تختی، اظهارکرد: استادیوم اختصاصی ما تختی بوده است و شواری تامین هم با برگزاری بازی در این ورزشگاه موافقت کرد و این چیزها به باشگاه بر نمی‎گردد.

وی در این خصوص افزود: مگر ملوان و ذوب‌آهن در زمین‌های اختصاصی خودشان بازی نمی‎کنند؟ آیا ما می‎توانیم به پرسپولیس بگوییم در آزادی بازی نکنید و در اکباتان بازی کنید؟

مدیرعامل باشگاه استقلال اهواز در خصوص ادعاهای مطرح شده از سوی مسوولان باشگاه پرسپولیس مبنی بر اینکه ورزشگاه تختی ظرفیت برگزاری این بازی را نداشت؟ توضیح داد: سوالی از آن‎هایی که این موضوع را مطرح می‎کنند دارم؛ ورزشگاه غدیر تازه دو سال است ساخته شده است؛ مگر قبل از آن تمام بازی‎‌های تیم‎های خوزستانی در تختی برگزار نمی‎شد؟ آیا در آن زمان اتفاقی افتاده بود که آقایان در حال حاضر می‌گویند “پیش‎بینی می‎کردیم این اتفاقات بیافتد؟” آن‎ها در صورتی می‎توانند این ادعا را مطرح کنند که پیش از این در ورزشگاه تختی ده بار اتفاق ناخوشایند افتاده بود. وقتی تختی هیچ سابقه بدی نداشته است، آن‎ها ‎چگونه این پیش‎بینی را کرده‎اند؟

وی در واکنش به صحبت‎های اسماعیل‎بیگی، رییس کانون هواداران باشگاه پرسپولیس مبنی بر “ردپای تبانی و پول‎های عربستان در رفتار هواداران استقلال اهواز” اظهار کرد: از ایشان سوالی دارم؛ آیا اتفاقاتی که رخ داد از سوی هواداران استقلال اهواز بود یا پرسپولیس؟ تماشاگران پرسپولیس باعث توقف بازی شدند یا استقلال اهواز؟ تمام دوربین‎ها و شبکه‎های تلویزیونی نشان دادند که آن اتفاق و هجوم تماشاگران، از سمت جایگاه پرسپولیسی‎ها بود. حالا اگر آن‎ها با تماشاگران خودشان مشکل دارند، آن یک بحث دیگر است.

رئیس هیات فوتبال خوزستان نیز  در این باره اظهار کرد: چنین اتفاقاتی پیش ازاین نیز در ورزشگاه تبریز رخ داده اما تا این اندازه بزرگنمایی نشد ولی در زمان حاضر اتفاقات ورزشگاه تختی را تا اندازه ای بزرگ کرده اند که گویا تاکنون هیچگاه درگیری بین تماشاگران در هیچ جای کشور به وجود نیامده است.

عبدالکاظم طالقانی گفت: سازمان لیگ از ابتدای فصل ورزشگاه تختی اهواز را واجد شرایط برگزاری مسابقات لیگ دانسته و تمامی رقابت های تیم استقلال اهواز در این ورزشگاه برگزار شده است و حق مسلم این تیم است که به عنوان میزبان محل بازی خود را انتخاب کند.

همچنین ارزانی بیرگانی تصریح کرد: فیلم موجود از این بازی فوتبال نشان می دهد که تنش از قسمت تماشاگران پرسپولیس آغاز شد که صندلی ها را شکسته و سنگ پرتاب کردند به طوری که تعدادی از بازیکنان تیم پرسپولیس برای صحبت با تماشاگران به طرف جایگاه آنها رفتند، بعد از آن تعدادی از طرفداران استقلال اهواز نیز سنگ پرانی را شروع کردند.
وی افزود:طبق اسناد و فیلمهای موجود که مورد بررسی قرار گرفت افرادی از انتهای جایگاه هواداران پرسپولیس شروع به پرتاب سنگ می کردند و از انتهای ورزشگاه می گریختند.
ارزانی بیرگانی اضافه کرد: بازبینی فیلم بازی همچنین نشان می دهد که بعد از آن تماشاگران پرسپولیس به سمت زمین یورش می آورند و اگر کسی زخمی شده در این زمان بوده است و سپس یگان ویژه آنها را به بیرون از ورزشگاه هدایت می کند.
رئیس شورای تامین شهرستان اهواز اظهار کرد: در مجموع هواداران استقلال اهواز رفتار بدی نداشتند و شاید این بازی را بتوان یکی از بهترین روزهای تماشاگران استقلال اهواز در ورزشگاه قلمداد کرد زیرا اگر تماشاگران استقلال عامل تنش بودند این درگیری ها به خیابان هم کشیده می شد در حالی که ما بعد از بازی هیچ درگیری در خارج از ورزشگاه را شاهد نبودیم و هیچکس در این رابطه بازداشت نشده است.
وی افزود: از این دست اتفاقات در تمام ورزشگاه های دنیا رخ می دهد و در تهران نیز بارها اتفاق افتاده است و به نظر می آید تیم پرسپولیس بخاطر برگزاری بازی در ورزشگاه الغدیر این حادثه را اینقدر داغ و بزرگ می کند.
وی تاکید کرد: این بازی حساسیت ویژه ای داشت و نمی شد آن را برگزار نکرد یا بدون تماشاچی برگزار کرد.

توهین کانال تلگرام پرسپولیس به اهوازی ها!
کانال تلگرام پرسپولیس دراقدامی تعجب برانگیزهواداران اهوازی را”وحشی”خطاب کرد!
بسیاری ازهواداران خوزستانی خواستار عذرخواهی این کانال تلگرامی شدند.

phot0

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • اس اهواز تاریخ تاسیسش و فدمتش از تیم درپیت شما بیشتره بعد میخواین فوتبال و فرهنگ رو به ما یاد بدین.به حق ۵ تن امیدوارم آخر فصل یکی از استقلال ها قهرمان بشه تا روسیاهی براشون بمونه