زندان کارون تعطیل شد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir:همزمان با ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، با دستور رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، زندان کارون اهواز تعطیل شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره‌کل زندان‌ها و اقدامات تامینی خوزستان، دکتر جهانگیر رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در تماس تلفنی با مدیرکل زندان‌های استان خوزستان ضمن صدور دستور تعطیلی زندان کارون اهواز از تلاش‌های وی و همکاران اداره‌کل زندان‌های خوزستان جهت تحقق تعطیلی این زندان که یکی از آرزوی‌های دیرین مردم اهواز بود قدردانی نمود.

جهانگیر در سفر استانی به خوزستان که در دی ماه سال جاری انجام شد، وعده تعطیلی این زندان را داده بود.

این زندان در سال ۱۳۴۹ احداث شده بود که با توجه به طراحی قدیمی و با گذشت بیش از ۴۰ سال از کاربری آن، تبدیل به بافت فرسوده شده بود که به هیچ وجه پاسخگوی نیازهای امروز نبود و با توجه به قرار گرفتن در بافت شهری، برچیدن آن یکی از آرزوهای مردم اهواز و سازمان زندان‌ها بود.

گفتنی است در راستای اجرای طرح طبقه‌بندی زندانیان، همزمان با این اقدام زندان سپیدار اهواز نیز تبدیل به بازداشتگاه و مجتمع حرفه‌آموزی اهواز به عنوان زندان مرکزی استان تعیین شد که تمامی زندانیان با محکومیت قطعی به زندان مرکزی و زندانیان متهم با قرار بازداشت موقت به بازداشتگاه اهواز منتقل شدند.

جهانگیر همچنین در خصوص فضای فعلی زندان کارون اهواز گفت: به زودی تصمیم‌گیری در این خصوص انجام خواهد شد. قصد ما تامین بهترین امکان و شرایط برای مردم اهواز در خصوص این عرصه است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.