استقلال خوزستان ۱ – پرسپولیس ۱ + شرح بازی

عصر جنوب/ asrejonoob.ir:  پرسپولیس در اولین تجربه پانادیچ به عنوان مرد اول فنی کاری از پیش نبرد و در دقایق پایانی برد را با تساوی عوض کرد.

هفته بیست و پنجم لیگ برتر؛ تماشاگر: ۵۰۰۰ نفر
داور: یداله جهانبازی ،کمک ها: سعید زارع ،حسین طالقانی
اخطار: کولی‌بالی (۴۲) از استقلال خوزستان؛ امید عالیشاه (۵۹) صادقیان (۸۰) از پرسپولیس

استقلال خوزستان: پرویز کریمی، میثم مجیدی، محمد طیبی، مجید حیدری، موسی کولی‌بالی (۶۲ کاردوست)، عبدالهادی خنیفر، محسن بیات (۵۶ سیف الهی)، محمدرضا مهدوی، میثم بائو، مهدی مومنی، سیدمهدی سیدصالحی
سرمربی:عبداله ویسی

پرسپولیس: سوشا مکانی، حمید علی‌عسگر، میشائیل اومانیا، محمدرضا خانزاده، محسن بنگر(۴۰ نورمحمدی)، احمد نوراللهی، مهرداد کفشگری، امید عالیشاه، محمد نوری، هادی نوروزی (۷۷ صادقیان)، مهدی طارمی (۷۴ علیپور)
سرمربی: پانادیچ

دقایق حساس:
دقیقه ۱۷ – فرار محمد نوری از جناح راست و ضربه محکم او از بالای دروازه استقلالی ها به بیرون رفت.
دقیقه ۲۲ – پاس عمقی بازیکنان استقلال خوزستان از بین مدافعان پرسپولیس به مومنی رسید و وی این موقعیت تک به تک را به سمت دروازه این تیم زد اما سوشا مکانی با واکنشی به موقع توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۲۶ – امید عالیشاه با حرکتی سریع از بین مدافعان استقلال خود را به محوطه جریمه این تیم رساند اما با تعلل زیاد وی این موقعیت از دست رفت.
دقیقه ۲۷ – سانتر بازیکنان پرسپولیس از جناح راست روی دروازه آبی پوشان را پرویز کریمی با خروجی به موقع از آن خود کرد.
دقیقه ۲۹ – میثم بائو با پاسی زیبا مومنی را با دروازه بان پرسپولیس روبرو کرد اما خروج سوشا باعث از دست رفتن این توپ شد.
دقیقه ۴۴ – حرکت دیدنی نورالهی در محوطه جریمه فولاد باعث ایجاد موقعیتی دیدنی شد، وی در حالی که سه ، چهار بازیکن تیم خوزستانی را جا گذاشت ضربه ای محکم را روانه دروازه پرویز کریمی کرد که این ضربه به تیرک دروازه این تیم برخورد کرد.
دقیقه ۵۵ – توپ گیری مهدی مومنی در پشت محوطه جریمه سرخپوشان باعث بوجود آمدن موقعیتی برای آبی‌پوشان خوزستانی شد اما شوت وی را سوشا مکانی مهار کرد.
دقیقه ۶۲ – موسی کولی بالی لحظاتی از قبل تعویض خود، شوتی را روانه دروازه پرسپولیس کرد اما باز هم سوشا مکانی با شیرجه ای این توپ را مهار کرد.
دقیقه ۶۳ – حرکت محمد نوری در محوطه جریمه استقلال‌خوزستان فرصت خوبی را برای پرسپولیسی ها ایجاد کرد اما پاس عرضی وی را مدافعان خوزستانی دفع کردند.
دقیقه ۸۵ – ضدحمله استقلالی ها توپ را به پشت مدافعان می‌ رساند و در حالی که مهاجم این تیم قصد تهدید دروازه پرسپولیس را داشت سوشا مکانی از دروازه بیرون آمد و توپ را از محوطه خطر دور کرد.
دقیقه ۹۴ – حرکت زیبای نورالهی در محوطه جریمه آبی ها چیزی نمانده بود دروازه آنها را باز کند اما چرخش و شوت او با فاصله کمی از کنار دروازه ره بیرون رفت.

شرح گل:
۰ – ۱ (پرسپولیس): حرکت حمیدرضا علی عسگری در جناح چپ تیم استقلال‌خوزستان موقعیت خوبی را برای سرخپوشان ایجاد کرد و پاس وی طارمی را در فرصت گلزنی قرار داد و ضربه تمام کننده طارمی در بین مدافعان تیم استقلال گل اول را برای پرسپولیسی ها به ارمغان آورد.
۱ – ۱ (استقلال‌خوزستان) : در حالی که دقایق زیادی به پایان این بازی باقی نمانده بود، در دقیقه ۸۴ محمدرضا مهدوی، یک توپ برگشتی را پشت محوطه جریمه پرسپولیس از آن خودش کرد و از همان جا با شوتی سنگین دروازه این تیم را باز کرد.

بهترین بازیکن:
سوشا مکانی را می‌ توان بهترین بازیکن این بازی دانست، وی بارها با عکس العمل های خود مانع فروریختن بیشتر دروازه پرسپولیس شد، البته مهدی طارمی، محمد نوری، میثم بائو و محمدرضا مهدوی نیز بازیکنانی بودند که در این بازی درخشیدند و برای تیم های خود موقعیت هایی را به دست آوردند.

اتفاق ویژه:
مسئله حضور تماشاگری ویژه و خودسر در زمین بازی یا همان جیمی جامپ، آرام آرام در فوتبال ما، در حال عادی شدن است و به نظر می‌ رسد تابوی آن شکسته شده است. از ورزشگاه آزادی گرفته تا ورزشگاه های دیگر، بازی ها مهمان ویژه ای روی چمن ورزشگاه دارند. در این بازی نیز همانند بازی تیم های دو روز گذشته استقلال و ذوب‌آهن سرو کله جیمی جامپی دیگر پیدا شد.

شرح نیمه اول:
این بازی در حالی آغاز شد که تیم استقلال خوزستان برای فرار از محوطه خطناک جدول رده بندی نیاز به سه امتیاز این بازی داشت و سرخپوشان تهرانی نیز پس از تعویض کادر فنی خود، می خواست از شوک حاصل از این تغییر استفاده کند و سه امتیاز را به امتیازات خود اضافه کند.

اما در پایان نیمه اول هیچکدام از دو تیم نتوانستند دروازه دیگری را بازکنند و در نهایت با نتیجه تساوی به رختکن رفتند. هر دو تیم در نیمه موقعیت هایی را داشتند که تک به تک مومنی برای آبی پوشان خوزستانی و در طرف دیگر ضربه زیبای نورالهی که به تیر دروازه حریف برخورد کرد برای پرسپولیسی ها بهترین موقعیت های این بازی در نیمه اول بودند.
باید دید در نیمه دوم دو تیم چه ترتیبی اتخاذ خواهند کرد تا بتوانند سه امتیاز حاصل از این بازی را به دست بیاورند.

حاشیه بازی:
*روی پیراهنهای بازیکنان پرسپولیس نوشته شده بود استیل آذین ایرانیان که این نوشته در بازیهای قبل روی پیراهن قرمزها نبود.
* بر خلاف همیشه که اتوبوس تیم از هتل تا استادیوم توسط پلیس اسکورت می‌ شد در این بازی اتوبوی تیم از هتل تا استادیوم توسط هوادارها بدرقه شد.
* بازیکنان زیر نظر امامی‌فر و کریم باقری گرم کردند. ضمن اینکه تایکو گزارشی از تمرین ذخیره ها را به پانادیچ داد.
* در رختکن پرسپولیس پانادیچ در مورد تاکنیک پرسپولیس و نکاتی در مورد ارنج به بازیکنان گفت. همچنین نکاتی هم در مورد جایگیری بازیکنان در ضربات ایستگاهی و کرنل ها به آنها گفت
* در رختکن پرسپولیس پانادیچ در مورد تاکنیک پرسپولیس و نکاتی در مورد ارنج به بازیکنان گفت. همچنین نکاتی هم در مورد جایگیری بازیکنان در ضربات ایستگاهی و کرنل ها به آنها گفت.
*کریم باقری به شدت از سوی هواداران تشویق شد.
*در حالی که یک ساعت مانده بازی شروع شود کمتر از ۵ هزار نفر به ورزشگاه آمده اند.از این تعداد که به ورزشگاه آمدند تعداد کمی طرفدار استقلال خوزستان هستند.
*کریم باقری و پانادیچ بازیکنان را قبل از بازی تمرین دادند.
* تبلیغ امروز روی پیراهن پرسپولیس، شرکت استیل‌آذین است. شرکتی که متعلق به حسین هدایتی است.
* بعد از ناهار، جلسه فنی باشگاه پرسپولیس با حضور پانادیچ و کریم باقری و بازیکنان برگزار شد.
* تایهومیر مربی بدنساز پرسپولیس گزارشی از بازیکنان ذخیره به پاناویچ داد.
* یک تصادف شدید در جاده منتهی به ورزشگاه باعث ترافیک شده بود.
*محسن بنگر پس از سه بار مصدومیت بالاخره در دقیقه ۴۰ بالاجبار زمین بازی را ترک کرد.
*امید عالیشاه در حالی که برای زدن ضربه سری به هوا برخواسته بود پس از برخورد با مدافع حریف ابرویش شکافته شد و خونریزی کرد.
*اهوازی‌های حاضر در ورزشگاه پس از شنیدن خبر پیروزی تیم فولاد، به شادی پرداختند و هیاهویی را در ورزشگاه ایجاد کردند.
*قطع اینترنت ورزشگاه غدیر اهواز باعث اختلال در روند گزارش دهی خبرنگاران حاضر در ورزشگاه شده بود و آنان اعتراض زیادی کردند.
*مهدی طارمی دومین تعویض تیم پرسپولیس هم بالاجبار انجام شد چرا که او نیز به دلیل مصدومیت جای خود را به بازیکن دیگر داد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.