منطقه آزاد اروند به قطب فولاد کشور تبدیل می‌شود

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: قائم مقام منطقه آزاد اروند گفت : منطقه آزاد اروند به قطب فولاد در کشور تبدیل خواهد شد.

به گزارش فارس عبدالله کعبی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اکثر مشکلات استان‌های جنوبی ما شبیه هم هستند و باید به دنبال رفع کمبودها و ایجاد فرصت‌ها باشیم؛  دسترسی به آب‌های آزاد با تمام کمبودهای مناطق مرزی و جنوبی یک فرصت است و باید آنها را به فرصت تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه اگر قرار بر نقد است نقد باید سازنده و با انعکاس صحیح رویداد باشد، افزود: همه دولت‌ها کمبودها و نقصان‌هایی داشته‌اند و کارهای بسیاری باید انجام می‌دادند که ندادند؛ مطالبه گری و دموکراسی از ارکان دولت است؛ نقد باید منصفانه باشد نقدی که به دنبال توسعه است نقدهای تندوتیز را نیز می‌شنویم حتماً کمبودهای وجود دارد ولی علاوه بر نقد برای رفع نقصان‌ها باید کارهای انجام شده را نیز مقایسه کرد.

قائم مقام منطقه آزاد اروند با بیان اینکه بیشترین دانشگاه‌های استان خوزستان در آبادان است، عنوان کرد: بهترین بیمارستان‌ها و دانشگاه را داریم؛ دانشگاه و مراکز آموزش عالی یکی از پایه‌های توسعه منطقه می‌باشند و در تلاش هستیم تا دانشگاه علوم پزشکی منطقه آزاد اروند را در آبادان راه‌اندازی کنیم؛ در سال ۱۹۱۷ دانشگاه نفت آبادان تأسیس شد و بعد از دانشگاه نفت تهران ۱۹۱۴ میلادی دومین دانشگاه صنعتی کشور است. در جهت اجرایی کردن بهتر امور قطعاً لازم است نقدها را بشنویم.

وی افزود: از رسانه‌ها خواهشمندم در زمانی که تمام شبکه‌های جهانی علیه کشورمان بسیج شده‌اند، ما در جمهوری اسلامی ایران باید به دنبال تبیین واقعیت‌ها و روشن کردن اذهان عمومی باشیم.

کعبی در بحث توسعه گردشگری سلامت، بیان کرد: ما بهترین متخصصان و بیمارستان‌ها را در منطقه آزاد اروند داریم؛ در حالی که متوسط جهانی برای هر هزار بیمار یک تخت است در منطقه آزاد اروند در تلاش هستیم که به ازای هر ۵۰۰ نفر یک تخت بیمارستانی داشته باشیم.

قائم مقام منطقه آزاد اروند با توجه به اینکه ایجاد منطقه آزاد اروند برای مناطق جنوبی و مرزی یک فرصت است، افزود: اعتبارات دولت برای منطقه ۱۰۰ میلیارد تومان است ولی منطقه آزاد اروند برای بهسازی و عمران دو شهر آبادان و خرمشهر ۲۲۰ میلیارد اعتبار اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد اروند به قطب فولاد کشور تبدیل می‌شود، گفت: در آینده نزدیک شرکت فولاد جهان آرا با ظرفیت ۳ میلیارد تن تولیدی منطقه آزاد اروند را به قطب اقتصادی فولاد کشور تبدیل می‌کند.

کعبی با بیان اینکه در مجموع ۷۰ درصد اعتبارات به بخش عمرانی و ۳۰ درصد به بخش‌های دیگر اختصاص یافته است، گفت: آبادان  با ۵۰۰ هزار نفر جمعیت و شرایط بد بعد از جنگ و عقب‌ماندگی حاصل از آن  تحویل گرفته شد و اینک که به منطقه آزاد تبدیل شده، در تلاش برای عمران و آبادی آن هستیم.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.