تردد خودروهای عراقی در منطقه آزاد اروند بدون اخذ ویزا

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: توافقنامه میان این منطقه و استانداری خوزستان با عراقی ها برای تردد خودروهای عراقی در منطقه آزاد اروند تدوین شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری مناطق آزاد، اسماعیل زمانی افزود: با امضای این توافقنامه خودروهای عراقی می توانند بدون اخذ ویزا در منطقه آزاد اروند تردد کنند اما برای ورود به سرزمین اصلی باید ویزا بگیرند.
وی گفت: این اقدام موجب رونق صنعت گردشگری، رونق اقتصادی شهرهای آبادان و خرمشهر و جذب گردشگر از کشور همجوار شده و ورود و خروج در زمانی نیم ساعته امکان پذیر خواهد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اجرای پروژه فیبرنوری در منطقه به عنوان یکی از مهمترین پروژه های زیرساختی منطقه، اظهارکرد: با همکاری شرکت مخابرات ایران به عنوان شرکت زیرساخت و اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، بسترهایی فراهم شده که فیبرنوری یکی از این زیرساخت ها است.
زمانی با بیان اینکه همه ادارات مستقر در منطقه آزاد اروند و مراکز تجاری به شبکه فیبرنوری متصل هستند، افزود: با حضور وزیر ارتباطات نخستین منزل مسکونی وارد مدار فیبرنوری و اینترنت آن با سرعت بالا برقرار شد که این کار برای نخستین بار در کشور انجام شد.
وی گفت: برنامه امسال ما این است که ارتباط ۱۰ هزار واحد مسکونی با فیبرنوری برقرار شود، علمک های گاز و برق در درب منازل نصب و هزینه ها به تدریج از طریق قبض تلفن از مشترکان دریافت شود.
رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به فعالیت دروازه ای موفق گمرک،افزود:گمرک منطقه آزاد اروند در مبادی ورودی و خروجی مستقر شده و با منطقه آزاد اروند همکاری خوبی دارد. دروازه های موقت فعالیتشان را شروع کرده و دروازه های دائمی نیز در حال ساخت است.
به گفته زمانی، از تیر امسال دروازه دائمی آبادان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و به ترتیب دروازه های ماهشهر، جاده امام صادق(ع) و جاده خرمشهر به ترتیب کار خود را آغاز خواهند کرد. هم اکنون گیت های موقت گمرک فعالیت خودشان را آغاز کرده است.

 

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.