وزیرکشور: کشور در تاراج زمین خوارهاست

عصر جنوب: وزیر کشور با اشاره به ستاد ویژه مبارزه با زمین‌خواری در استانداری‌ها افزود: استان‌ها به صورت جدی با موضوع زمین خواری برخورد می‌کنند.وضعیت زمین خواری به نحوی است که باید گفت کشور به تاراج زمین خوارها رفته است.

وزیر کشور گفت: وضعیت زمین خواری به نحوی است که باید گفت کشور به تاراج زمین خوارها رفته است.
عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه شورای جلسه بررسی وضعیت پدیده زمین خواری در پاسخ به پرسش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: تخریب هتل آرینا در انتظار حکم قضایی است.
وی افزود: وضعیت زمین خواری در کشور به نحوی است که می توان عنوان کرد که کشور (سکونتگاه ها، زمین های کشاورزی و منابع طبیعی) به تاراج زمین خوارها رفته است. وزیر کشور در مورد آخرین وضعیت برخورد با زمین خواری ها در تهران گفت: تاکنون ۲ هزار تخریب داشته ایم. رحمانی فضلی همچنین اظهار داشت: ساختمانهایی با مساحت بالای ۷ هزار متر باید تخریب شوند.
وی افزود: جلسه امروز به دنبال جلسه مبارزه با مفاسد با موضوع زمین خواری در ۳ حوزه ساخت و ساز غیرمجاز، تغییر کاربری و موضوع تصرفات غیرقانونی برگزار شد. گزارش‌های ستاد مبارزه با زمین خواری، گزارش‌های جهاد کشاورزی، مسکن و شهرسازی و وزارت کشور نشان دهنده تصرفات غیرقابل در زمین‌های خوب به ویژه در مناطق ۳ استان شمالی(گلستان، مازندران، گیلان) تهران، البرز، اصفهان و قزوین است که موجب نگرانی زیادی شده است.
رحمانی فضلی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد تا تعیین تکلیف نهایی و تصمیم‌گیری جامع وزارت کشور جلسه‌ای را با حضور مسئولان مربوطه اعم از دستگاه‌های اجرایی، قضایی و نیروی انتظامی بر قرار کند و در کوتاه مدت اقدامی صورت بگیرد که بازدارندگی پیشگیری و برخورد با متجاوزان در رابطه با زمین خواری در همین زمان کوتاه انجام شود.
وزیر کشور با اشاره به ستاد ویژه مبارزه با زمین‌خواری در استانداری‌ها افزود: استان‌ها به صورت جدی با موضوع زمین خواری برخورد می‌کنند در تهران هم مهمترین اقدام این بود که ظرف یک سال گذشته حدود ۲هزار واحد تخریب شده است.
وی اضافه کرد: استاندار مازندران اعلام کرد که ساخت و ساز خارج از حریم در این استان به حداکثر ۱۰ درصد رسیده به این معنا که ۹۰ درصد با زمین خواری مقابله شده و این آمار مناسبی است، همچنین در استان های گیلان، گلستان و البرز هم گزارش مشابهی در این زمینه وجود داشت.


مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.