خرازی: اگر ظریف اهل کشور دیگری بود، دبیرکل سازمان ملل می شد/ جهانگیری: اصلاحات آغاز شده، مشکل ممنوع التصویری به زودی حل می شود/ یک چهره ایرانی در میان حلقه مشاوران اوباما/ بنی‌صدر هم به جمع مخالفان توافق لوزان پیوست/ حضور بانوان در سالن های ورزشس/ غنچه قوامی بخشیده شد/ و…

تازه ترین اظهار نظر صادق خرازی پیرامون ظریف

صادق خرازی می گوید: اگر جواد ظریف را بخواهیم از لحاظ کیفیت کاری ارزیابی کنیم خوب است مصاحبه‌ای با آقای دکوئیار، پتروس غالی و کوفی‌عنان داشته باشیم. با آقای احسان اوغلو دبیر‌کل فعلی کنفرانس اسلامی به گفت‌وگو بنشینیم تا نسبت به برادرم جواد آگاهی و آشنایی بیشتری پیدا کنیم شبی در میهمانی شام آقای احسان اوغلو که به افتخار رئیس‌جمهور وقت در سوئیس برگزار شده بود، با اوغلو کنار هم نشسته بودیم و از اینکه جواد در وزارت خارجه مهجور است تأسف خورد، دبیر‌کل کنفرانس اسلامی به من گفت دکتر ظریف برای دبیر‌کلی سازمان کنفرانس اسلامی از من بهتر و شایسته‌تر است. می‌توانید با دکتر ولایتی صحبت کنید. آقای دکوئیار از دکتر ولایتی درخواست کرد که ظریف را دستیار ویژه دبیر‌کل سازمان ملل کند. درست در همین زمان دکتر ولایتی وزیر خارجه وقت تصمیم گرفت تا جواد عزیز برای تصدی پست معاونت حقوقی بین‌الملل به تهران بازگردد. اگر جواد ظریف اهل و تبعه یک کشور دیگر بود روز‌گاری شانس داشت که دبیر‌کل سازمان ملل متحد شود. این ادعا نیست بلکه واقعیت عینی است. ظریف مدیر برجسته، کارشناس قدرتمند و بافکر، انسانی با اخلاق و پرفضیلت است.
حل ممنوع‌التصویری و ممنوع‌البیانی به زودی
معاون اول رییس جمهور کشورمان از انجام اصلاحات در بسیاری حوزه‌ها خبر داد و ابراز امیدواری کرد این مسیر ادامه داشته باشد.اسحاق جهانگیری در پاسخ به این سوال که در سال ۹۳ چه میزان از وعده‌های دولت یازدهم به ویژه در رابطه با بازتر شدن فضای سیاسی کشور عملی شده٬ گفت: شاید این وعده آنطور که برخی فکر می‌کنند٬ به شکل کامل عملی نشده باشد٬ اما مسیر٬ همواره مسیر اصلاح بوده و تا حد زیادی نیز اصلاحات انجام گرفته است و امیدواریم این مسیر ادامه داشته باشد. معاون اول دولت یازدهم در مورد ممنوع التصویری و ممنوع البیانی رئیس دولت اصلاحات گفت: این مسئله جزء اتفاقات لحظه‌ای و گذاراست که انشاءاالله به زودی حل خواهد شد
نفوذ داعش فرهنگی در نهادهای فرهنگی
سعید قاسمی در پاسخ به سوالی در مورد ارزیابی از سال فرهنگ گفت: به نظر می‌آید که دشمنان هر سال منتظر مواضع رهبری در ابتدای سال هستند تا بیشترین هجمه را روی آن بیاورند. سال ۹۳ که سال فرهنگ بود ما شاهد بودیم که بدترین اتفاقات فرهنگی در آن رخ داد. اتفاقاتی که در برج میلاد در جشنواره فیلم فجر افتاد را انسان شرمش می‌شود بگوید؛ اینجا جمهوری اسلامی است.وی در ادامه گفت: همه حرف‌ها را نمی‌توان با صداقت و آرامش گفت، ولی احساس می‌کنم که داعش فرهنگی در بستر نهادهای فرهنگی نفوذ رسمی دارد. زیرا داعش یک مدل فکری است و به مدل لیبرال دموکرات‌ها نزدیک است.
نظر یک مرجع تقلید در مورد اتفاقات لوزان
“آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی”، صبح امروز در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به توافق نامه ایران با گروه ۱+۵ اظهار داشت: غربی‌ها در قالب این توافق نامه حق هسته‌ای ایران را به رسمیت شناختند؛ البته این قرارداد ایده‌آل ما نیست، اما در شرایط فعلی تنها راه بوده است. این مرجع تقلید با اشاره به برخی اظهار نظرها، یادآور شد: کسانی که اظهارنظر می‌کنند باید با توجه به شرایط داخل و خارج سخن بگویند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی با بیان این‌که از همان زمان انتخابات ریاست جمهوری، روی این گفتگوها مطالعه شده است، تاکید کرد: بر روی این مذاکرات سه ماه مطالعه صورت گرفته است و این گونه نبوده که وزیر خارجه رفته باشد و این تفاهم‌نامه را امضا کند. آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که مذاکرات ژنو و توافق ‌نامه مورد تایید مقام معظم رهبری است، افزودند: برخی درگوشه و کنار ناآگاهانه موضع‌گیری می‌کنند و می‌گویند این کار مورد تایید رهبری نبوده است؛ باید بدانند که رهبر معظم انقلاب آن را تایید کرده و کسانی که این گونه اظهار نظر می‌کنند حتما نظر ایشان را مطالعه نکرده‌اند.
یک چهره ایرانی در میان حلقه مشاوران اوباما
همزمان با اعلام بیانیه لوزان شبکه خبری “العربیه” با انتشار گزارشی به یک شخصیت ایرانی اشاره کرده که در حلقه مشاوران “باراک اوباما” رییس‌جمهوری امریکا قرار دارد. این شبکه خبری از این موضوع به عنوان حضور چهره‌ای از به زعم آن شبکه “لابی تهران” در حلقه مشاوران کاخ سفید یاد کرده است.شبکه خبری “العربیه” با اشاره به سوابق کاری “سحر نوروز زاده” دختر جوان ایرانی که به رییس جمهوری امریکا مشاوره می دهد می نویسد:”اخیرا کاخ سفید نام های از چهره های بلندپایه‌ای را منتشر کرد که به پرزیدنت اوباما مشاوره می‌دهند. در میان این چهره‌های نام “سحر نوروززاده” به چشم می‌خورد. او پیشتر مشغول فعالیت برای لابی طرفدار بهبود روابط ایران و امریکا یعنی شورای امریکایی های ایرانی تبار بوده است.”العربیه در ادامه اشاره کرده که در گزارش منتشر شده از سوی سایت “دیلی بیست” مشخص شده که خانم “نوروززاده” یکی از چهره‌های اصلی شورای امنیت ملی امریکا در بخش ایران است.
باقیمانده حکم زندان غنچه قوامی بخشیده شد
دستگاه قضائی باقیمانده حکم غنچه قوامی شهروند ایرانی- بریتانیایی را بخشید. این زن ۲۶ ساله، که به اتهام حضور در ورزشگاه والیبال در تهران زندانی شده بود، نوامبر گذشته با سپردن وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.به گزارش رادیو فرانسه، روزنامه گاردین چاپ لندن در شماره امروز خود به نقل از ایمان قوامی، برادر غنچه نوشت که او اکنون آزاد است و دادگاه تجدید نظر هفت ماه زندانی را که از مجازات وی باقی مانده بخشیده است.غنچه قوامی که به اتهام تبلیغ علیه نظام، به یکسال حبس محکوم شده بود با گذراندن پنج ماه زندان، باید هفت ماه دیگر را در زندان می‌گذراند.
واکنش اینستاگرامی احمدی نژاد به تفاهم هسته ای
صفحه شخصی منسوب به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان، عکس اینستاگرامی معناداری در مورد مذاکرات هسته ای منتشر کرد. در این تصویر آمده است: روز توافق ژنو، (احمدی نژاد) در یک مراسم ختم شرکت کرد. خبرنگار پرسید: نظرتان چیست؟ پاسخ داد: شما فاتحه خواندی؟!!!
تمایل خاندان هاشمی برای نامزدی انتخابات مجلس/ واکنش اینستاگرامی احمدی نژاد به تفاهم هسته ای/ خیانت‌کاران مذاکرات هسته‌ای از دید قالیباف/ فتنه بعد سال ۹۸/ بنی‌صدر هم به جمع مخالفان توافق لوزان پیوست/نفوذ داعش فرهنگی در نهادهای فرهنگی/ واکنش مالک مجموعه پروش اسب به اظهارات شریعتمداری!
ساخت یک فیلم سینمایی درباره «حاج قاسم سلیمانی»
سید سعید حسن‌پور، کارگردان و مستندساز از تولید فیلم سینمایی «سردار» با محوریت عملیات‌های بین‌المللی سپاه قدس و با هدف به تصویر کشیدن فتح بیت‌المقدس توسط نیروهای محور مقاومت و سرداران ایرانی به‌خصوص «سردار حاج قاسم سلیمانی» خبر داد و گفت: مراحل پیش‌تولید این فیلم آغاز شده است. «سردار» فیلمی راهبردی و استراتژیک است که نابودی رژیم صهیونیستی و داعش را به تصویر می‌کشد.
وی افزود: حسن عباسی، جمال شورجه، ابوالقاسم طالبی، نادر طالب‌زاده و شهریار زر‌شناس اعضای شورای تولید این فیلم سینمایی هستند که من را در اولین تجربه کار سینمایی همراهی می‌کنند. این کارگردان گفت: با توجه به شرایط ویژه کشورهای محور مقاومت، تولید این اثر می‌تواند قدرت نظامی و استراتژیک محور مقاومت و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در جنگ نیابتی نشان دهد که سرانجام به فتح بیت‌المقدس و نابودی رژیم صهیونیست می‌انجامد. حسن‌پور در پایان تأکید کرد: فیلم‌نامه این اثر توسط شورای نویسندگی تهیه خواهد شد که تمامی افراد این شورا از بر‌ترین نویسندگان کشور خواهند بود. مراحل تولید این فیلم یک سال و نیم به طول خواهد انجامید. نگارش فیلمنامه «سردار» هم اکنون در مرحله تحقیقات و نوشتن سیناپس است.
آیت‌الله جنتی در سلامت است
به نقل از روابط عمومی شورای نگهبان، طی روزهای گذشته سایت‌های ضدانقلاب به دروغ‌پراکنی وسیع درباره سلامتی حضرت آیت‌الله جنتی پرداختند. این دروغ‌پراکنی ابتدا در سایت صهیونیستی بالاترین و نیز سایت صدای ایرانیان منتشر شد و از بستری شدن حضرت آیت‌الله جنتی در بیمارستان البته در قالب «دروغ ۱۳» خبر می‌داد. با این وصف گزیده آن در فضای مجازی به صورت خبر واقعی القا شد.اداره کل روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، این اقدام سایت‌های ضدانقلاب را تکذیب و اعلام کرد «حضرت آیت‌الله جنتی بحمدالله علیرغم سوگوار بودن در غم درگذشت همسر گرانقدرشان، در صحت و سلامتی هستند. چشم دشمنان انقلاب و یاران رهبری کور باد.» علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در گفتگویی این شایعات را تکذیب کرد.
بنی‌صدر هم به جمع مخالفان توافق لوزان پیوست
بنی صدر می گوید درحالی حرف از منافع ملی به میان می آید که قرار است تاسیسات و فعالیت های هسته ای ایران برای سال ها تعطیل شود این در حالی است که کشورهای دیگر درحال پیشرفت و به روزرسانی تجهیزات خود هستند. به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور فراری ایران که در سال های ابتدایی انقلاب به جرگه منافقین پیوست، طی اظهاراتی در هافینگتون پست در خصوص توافق هسته ای ایران و ۵+۱ در لوزان گفته است: این یک توافق یک جانبه، به نفع آمریکا و به ضرر ایران است. ایران متعهد به لغو کلیه فعالیت ها است و اما غرب تنها تحریم ها را تعلیق خواهد کرد. مسئولان سعی دارند با دستکاری ترجمه به مردم بقبولانند که پیروز شده اند.
پول نامشروعی که در جیب سازمان حج و زیارت می رود
در همه کشورهای جهان وقتی فردی بخواهد به کشور دیگری سفر کند، باید به دفتر کنسولگری واقع در سفارت آن کشور مراجعه کند و بعد از درخواست و دریافت ویزا، به راحتی به آن کشور سفر کند. کشور عراق که از کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران است نیز تا مدتی پیش چنین وضعیتی داشت اما متأسفانه چند ماهی است که مسئولان سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران شیوه ای جدید ابتکار کرده اند که در هیچ جای جهان مرسوم و رایج نیست. در واقع بر اساس تصمیم گرفته شده توسط مسئولان سازمان حج و قانون من درآوردی که آنان وضع کرده اند، شهروندان ایرانی برای دریافت ویزای کشور عراق، حق ندارند به کنسولگری و سفارت عراق مراجعه کنند بلکه باید به یکی از دفاتر سازمان حج مراجعه کنند و از طریق این دفاتر گذرنامه خود را به سفارت عراق برسانند و ویزا دریافت کنند. حقیقت امر این است که سازمان حج در این میان هیچ اقدام خاصی انجام نمی دهد بلکه با کمی کاغذ بازی و اقداماتی که مورد نیاز هم نیست بلکه فرد درخواست کننده ویزا هم می تواند این اقدامات را به راحتی انجام دهد، اصطلاحا برای خود کار و باری جور کرده اند تا از این طریق از هر شهروند ایرانی درخواست کننده ویزا، ۱۰۰ هزار ریال پول دریافت کنند.
خیانت‌کاران مذاکرات هسته‌ای از دید قالیباف
بزرگ‌ترین خیانت را کسانی مرتکب می‌شوند که موضوع مذاکرات هسته‌ای و موضوعات مشابه را ابزاری برای دوقطبی کردن جامعه استفاده می‌کنند. کسانی که بر این شیپور می‌دمند، قطعا خیر و صلاح این ملت و سرزمین را نمی‌خواهند و اهداف دیگری را دنبال می‌کنند و متأسفانه عده‌ای هم جاهلانه در این دام گرفتار می‌شوند و حتی در بین خانواده‌ها و دوستان نیز به یک طیف صفر و صدی گرایش پیدا می‌کنند و از روی هیجان یا چشم بسته همه‌‌چیز را نفی می‌کنند و یا چشم بسته به به و چه چه می‌کنند و در تقابل با یکدیگر قرار می‌گیرند. خسارت‌های جبران ناپذیری که از این رهگذر نصیب ملت می‌شود بعضا جبران ناپذیر است.
شوخی با واکنش صدا و سیما به تفاهم هسته‌ای
روزنامه قانون در بخشی از مطلبی طنز در باره واکنش‌ها به تفاهم هسته‌ای در لوزان نوشته:
صداوسیما (شبکه خبر): یک پاندای نازا در سنگاپور با کمک یک زرافه توانست بعد از سال‌ها دارای فرزند شود. این زوج موفق که نام توله خود را پاندافه گذاشته‌اند موجب شگفتی زیست‌شناسان و دانشمندان سنگاپوری شده‌اند. در همین لحظه گویا تفاهم هسته‌ای هم صورت گرفته است که حالا زیاد مهم نیست. مسأله نگران‌کننده اینجاست که سازمان آمار سنگاپور اعلام کرده است بیش از دو هزار پاندای نازا در این کشور زندگی می‌کنند. توجه‌تان را به خبر بعدی جلب می‌کنم. هفتاد درصد مردم در غرب به دلیل بحران اقتصادی دچار نازایی شده‌اند و سازمان نازا قصد دارد با مخفی نگه داشتن این جمعیت طی برنامه‌ای آنها را به مریخ ارسال کند …
موضع حزب‌الله لبنان درباره تفاهم‌نامه هسته‌ای
معاون دبیر کل حزب الله لبنان، تفاهم هسته ای ایران و گروه ۱ + ۵ را پیروزی حق و مقاومت توصیف کرده است. شیخ نعیم قاسم گفته: ایران مقاومت را رهبری و هدایت می کند، و تفاهم هسته ای این کشور پیروزی حق ، ملل آزادیخواه و مقاومت است . ایران با پایداری ۱۲ ساله توانست قدرت های بزرگ و به ویژه آمریکا را وادار به پذیرفتن حق هسته ای خود کند.
تکذیب نامه منسوب به همسران شهدای هسته‌ای
همسر شهید مسعود علیمحمدی با رد هرگونه نامه‌نگاری تشکرآمیز درباره بیانیه لوزان از سوی خانواده‌های شهدای هسته ای گفت:‌ قضاوت در این رابطه فعلا زود است.
مدیران دو تابعیتی‌ در معرض بیکاری
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تصدی برخی پست‌های مهم اجرایی توسط دوتابعیتی‌ها گفته: مجلس باید طرحی دوفوریتی یا ماده‌ واحده‌ای را سریعاً آماده کند تا افراد دوتابعیتی هیچ پستی را در جمهوری اسلامی تصاحب نکنند.
جواد کریمی قدوسی گفته: امنیت جمهوری اسلامی ایران ایجاب می‌کند که در این شرایط، مجلس برای شفافیت این موضوع طرحی را تهیه کند و خیلی سریع در دستور کار قرار دهد.
مرحله سوم فیلترینگ تا دو ماه دیگر
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته: فیلترینگ هوشمند در سال ۹۴ اجرایی می شود. محمود واعظی در سخنانی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۴ برای کارمندان و کارکنان وزارت ارتباطات و فناروی اطلاعات افزوده: تلاشمان بر این است که با اتکا به توان دانشمندان و محققان ایرانی فیلترینگ هوشمند را برای در اختیار داشتن اینترنت پاک اجرایی کنیم. از نیمه اسفند وارد مرحله دوم فیلترینگ شدیم که البته مربوط به شبکه های اجتماعی نیست و مرحله سوم فیلترینگ تا دو ماه دیگر اجرایی خواهد شد.
فتنه بعد سال ۹۸
سعید قاسمی زمان فتنه بعدی را پیش‌بینی کرده و گفته: امروز تیتر برخی روزنامه‌ها را نگاه کنید، کودتاگران،فراری‌ها و … در تیتر هستند و کسانی که وام گرفته بودند تا نظام را در ۸۸ ساقط کنند دیده می‌شوند. امروز همه از بی پولی می‌نالند اما این‌ها این پول‌ها را از کجا آورده‌اند؟ فتنه ۶۸، فتنه ۷۸، فتنه ۸۸ و فتنه بعد آیا یک دهه بعد اتفاق می‌افتد؟ یعنی ۹۸ باید منتظر بود یا اینکه زودتر اتفاق می‌افتد؟ سرمداران و علمداران آن چه کسانی هستند؟ داخلی هستند یا خارجی یا اینکه توامان با هم هستند؟ آیا ما قلب فتنه ۸۸ را در آوردیم؟ این سوال را از همه بپرسید پاسخ خواهند داد که قلب فتنه را در ۸۸ در نیاوردیم.
دورخیـز خودروسازان‌ فرانسوی برای بازگشت به ایـران
پس از اعلام پیش توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵، خودروسازان فرانسوی آماده ورود به بازار ایران هستند. به نوشته پایگاه اینترنتی نشریه فرانسوی اکسپرس توافقی که پنج شنبه گذشته در لوزان سوییس میان ایران و قدرت‌های غربی اعلام شد، خبر خوبی برای خودروسازان فرانسوی بود زیرا این شرکت‌ها از تحریم‌ها لطمه شدیدی دیده بودند بویژه پژو سیتروئن که مجبور شد ایران را در سال ۲۰۱۲ ترک کند. ایران دومین بازار بزرگ پژو از نظر حجم فروش پس از فرانسه بود.
واکنش مالک مجموعه پرورش اسب به اظهارات شریعتمداری!
پس از انتشار مفاد بیانیه مشترک هسته ای بسیاری در قامت مخالف برخاستند و تعابیر متفاوتی را در بیان تحلیل وارد ساختند. از جمله آن ها حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان است که در یک اظهار نظر کوتاه گفته بود: نام توافق دو مرحله‌ای را بیانیه مطبوعاتی گذاشتیم. در یک کلمه باید گفت که اسب زین شده را داده‌ایم و افسار پاره تحویل گرفته‌ایم. پس از این اظهارات سید احمد موسوی مالک باشگاه پارس توسعه که بزرگترین مجموعه پرورش اسب در کشور را داراست پاسخ شریعتمداری را اینگونه داده است:
نسبت به دغدغه همقطاران گرامی در خصوص نتیجه مذاکرات هسته ای و جمله” اسب زین شده را دادیم و افسار پاره را تحویل گرفتیم” باید موارد زیر را مورد توجه قرار دهند:برای آنانکه سوارکار نیستند چه فرقی می کند که افسار پاره باشد یا اسب زین نداشته باشد؟ آنانکه سوار کارند می دانند اسب باید رام شود و سپس قابلیت برای سوارکاری را پیدا کند.
بیشترین «بذر مرگ» در افغانستان، ایران و مصر
یک حقوقدان با بیان اینکه شنبه چهارم آوریل روز جهانی روشنگری درباره خطرات مین است، گفته: افغانستان، ایران و مصر بیشترین اراضی آلوده به مین را در جهان دارند. از مین به عنوان «بذر مرگ» یاد می شود. «حسین احمدی نیاز» اضافه کرده: متاسفانه ۴۲ هزار کیلومتر مربع از اراضی جمهوری اسلامی بر اثر هشت سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در طول نوار مرزی به مین آلوده است.
موافقت شورای امنیت با حضور زنان در برخی سالن‌های ورزشی
معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان از تایید طرح پیشنهادی حضور خانم‌ها و خانواده‌ها در سالن‌های ورزشی از سوی شورای امنیت کشور خبر داد.
عبدالحمید احمدی گفت: سال گذشته وزارت ورزش وجوانان آیین نامه جامع خود را برای حضور خانواده‌ها و زنان در سالن‌های ورزشی به شورای امنیت کشور ارائه کرد که خوشبختانه اواخر سال ۹۳ مورد تایید این شورا قرار گرفت. این طرح با در نظر گرفتن تمامی جوانب و با رویکردی ایجابی تنظیم شده است.
وی با بیان اینکه سالن‌های ورزشی را باید به سمت حضور خانواده‌ها برد تا با خروج از حالت تک بعدی فضای سالن‌های ورزشی تلطیف شود، افزود: این طرح مجموعه‌ای از ملاحظات فرهنگی، اجتماعی و شرعی است، البته در برخی رشته‌های ورزشی نه خانواده‌ها طالب حضور هستند و نه امکان حضور وجود دارد، زیرا تعدادی از این ورزش‌ها مردانه است.
معاون وزیر ورزش و جوانان در باره اینکه آیا این طرح در سراسر کشور اجرایی می‌شود یا خیر؟ گفت: پیش بینی‌هایی در این زمینه صورت گرفته است و حضور خانم‌ها و خانواده‌ها در سالن‌های ورزشی به تناسب رشته‌ها بستگی دارد که ما نیز تصمیم داریم این طرح را در سال جاری اجرا کنیم.
سال گذشته اعلام شد که برخی مجامع بین المللی ورزشی از جمله فدراسیون بین المللی والیبال از ایران خواسته‌اند تا زمینه حضور بیشتر زنان را در سالن‌های ورزشی با توجه به آیین نامه‌ها و مقررات بین المللی ورزشی مهیا کند.
پوشش مجسمه “مادر” میدان محسنی برای شستشو و مرمت است
مدیر اداره حجم سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: هر سال در ایام نوروز مجسمه میدان محسنی مانند دیگر مجسمه های شهر در حال مرمت و شستشو است و تا دو روز آینده پوشش دور آن جمع خواهد شد.
محسن سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، درباره پوششی که به دور مجسمه مادر واقع در میدان محسنی کشیده شده، توضیح داد: هر ساله بر اساس برنامه‌های سازمان زیباسازی شهرداری تهران و اداره حجم، یکسری آثار حجمی برای نصب در شهر خلق شده و آثار سال‌های گذشته نیز مرمت و شستشو می‌شود .مجسمه میدان مادر نیز در زمره کارهای سال‌های گذشته بوده و به همین علت چند روزی است که به دور آن کاور کشیده شده تا مرمت و شستشو شود.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.