این پنهان‌کاری‌ها و بی‌توجهی‌ها فایده‌ای ندارد / کسی به داد جنگل‌های بلوط اندیمشک نمی‌رسد

عصر جنوب : فرماندار اندیمشک با اشاره به وقوع مکرر آتش‌سوزی در جنگل‌های بلوط این شهرستان گفت: این جنگل‌ها در آتش می‌سوزند؛ بدون این که ما بتوانیم کاری برای مهار آتش آن‌ها انجام دهیم و هیچ‌کس هم به این مساله توجهی نمی‌کند.

 

حمیدرضا گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) -منطقه خوزستان- اظهار کرد: ما هیچ امکاناتی در شهرستان اندیمشک برای مهار این آتش‌سوزی‌ها نداریم و علی‌رغم پیگیری‌هایمان نیز هیچ اقدام موثری برای کمک به ما انجام نشده است.

 

وی افزود: شب گذشته(۳۱ مرداد ماه) ۲۰ هکتار از جنگل‌های بلوط اندیمشک در آتش سوخت؛ این سومین حادثه آتش‌سوزی متوالی در سال جاری بوده است.

 

گودرزی تصریح کرد: انتظار داریم ارگان‌های مرتبط همچون منابع طبیعی خوزستان و سازمان منابع طبیعی کشور به جنگل‌های بلوط و به آتش‌سوزی‌های مکرر توجه بیشتری داشته باشند.

 

وی عنوان کرد: انتظار داریم در این مواقع یک هلی‌کوپتر برای مهار آتش در اختیار ما قرار داده شود تا خسارت‌ها و وسعت آتش در جنگل‌ها تا حدودی کنترل شود.

 

فرماندار اندیمشک با اشاره به وسعت آتش‌سوزی‌ها در جنگل‌های اندیمشک ادامه داد: این پنهان‌کاری‌ها و بی‌توجهی‌ها فایده‌ای ندارد؛ نباید اجازه دهیم به این راحتی منابع طبیعی و جنگ‌های مناطق مختلف از بین بروند.

 

وی افزود: امکانات مهار آتش‌سوزی در شهرستان اندیمشک بسیار کم و غیرقابل قبول است و ما نمی‌توانیم آن گونه که لازم است برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها کاری انجام دهیم و با وجود کمبود امکانات، همواره به کمک نیروهای مردمی و با مشارکت مردم بومی منطقه، اقداماتی در جهت مهار این آتش‌سوزی‌ها انجام می‌شود که کافی نیست.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.