نور خوزستان: نگذارید حق مردم استان با غوغاسالاری های رسانه ملی ضایع شود

عصر جنوب: روزنامه نور خوزستان در تازه ترین شماره خود در ستون راوی در مطلبی با عنوان ˈنگذارید حق مردم استان با غوغاسالاری های رسانه ملی ضایع شودˈ به مانور دادن رسانه ملی بر روی موضوع انتقال آب استان به اصفهان پرداخته است.

نگارنده این ستون نوشته است: بار دیگر ابر و باد و مه و خورشید و فلک به کارگرفته شده اند که ثابت شود مردم اصفهان بیش از همه ساکنان روی زمین از کمبود آب رنج می برند و حتی برای آب شرب هم مشکل دارند.

در ادامه این مطلب نوشته شده است: از یک طرف نمایندگان اصفهان از تریبون مجلس و دیگر امکانات در این مورد به سود استانشان بهره می برند و فریاد مظلومیت نمایی سر می دهند و از سوی دیگر رسانه ملی که باید یک نهاد بی طرف باشد، آشکارا مرتبا برای القای ضرورت انتقال آب به اصفهان برنامه اجرا می کند که واضح ترین آن، برنامه جانبدارانه ۹۰ است که گزارشگر آن هیچ توجیه منطقی برای این نمایش شبهه بر انگیز نداشت.

نگارنده ستون راوی آورده است: چرا آقایان متوجه نیستند که اثربخشی یک قطره آب در خوزستان از دیگر نقاط کشور بیشتر است چون در اقتصاد و تامین مایحتاج مردم در سراسر ایران اثر گذار است.

روزنامه نور خوزستان همچنین در سرمقاله خود با عنوان ˈدوره جدید قوه قضاییهˈ به تمدید ماموریت آیت الله ˈ آملی لاریجانیˈ در سمت ریاست قوه قضاییه پرداخته است.

ˈسید محمد طاهر موسوی زادهˈ، مدیر مسول و سرمقاله نویس روزنامه نور خوزستان می نویسد: اگر چه تمدید ماموریت آیت الله ˈ آملی لاریجانیˈ در سمت ریاست قوه قضاییه، از موفقیت ایشان در این سمت و رضایت کلی مقام معظم رهبری از عملکرد ایشان حکایت دارد اما مطرح شدن انتظارات متعدد از سوی رهبر معظم انقلاب در حکم جدید صادره علی رغم تاییدات بلیغ ایشان از آیت الله آملی، نشان می دهد که این قوه تا رسیدن به نقطه مطلوب راه درازی در پیش دارد.

روزنامه کارون نیز در صفحه دیار کارون در مطلبی با عنوان ˈسلامت خوزستان در حیات تالاب های نیمه جانˈ به قلم ˈمجتبی گهستونیˈ آورده است: تالاب های شادگان، هورالعظیم، میانگران و بام دژ از جمله مهمترین تالاب هایی هستند که با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند و گاه تا آستانه ورود به لیست منابع طبیعی در حال خطر نیز پیش می روند.

در ادامه این مطلب آمده است: در چنین شرایطی اعلام بسیج عمومی برای آموزش مردم مقدم و مهمتر از هر اقدام دیگری برای نجات جان این تالاب هاست.

روزنامه کارون همچنین در این صفحه، مطلبی با عنوان ˈمشاهده پدیده کشند قرمز در آب های ساحلیˈ به نقل از رییس اداره حفاظت محیط زیست دریایی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان نوشته است.

این روزنامه به نقل از ˈمحمد صادق صباˈ با اشاره به اینکه یکی از راههای جلوگیری و مقابله با این پدیده، گل آلود بودن آب سواحل است نوشته است: سواحل خوزستان در منطقه خورموسی گلی است و گل موجب می شود شرایط لازم برای رشد کشند قرمز در این منطقه فراهم نشود ولی از سوی دیگر بیشتر صنایع خوزستان در مجاورت منطقه خورموسی قرار دارند و چاههای نفت فلات قاره نیز در این منطقه واقع شده اند.

از مهمترین عناوین خبری که روزنامه صبح کارون در صفحه اصلی خود درج کرده است شامل: نخستین کارخانه نمک زدایی نفت با تجهیزات ساخت داخل افتتاح می شود، کسی به داد جنگل های بلوط اندیمشک نمی رسد و جزییات پوشش بیمه ای برخی داروهای گران قیمت می باشد.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.