احضار تعدادی از دانشجویان حامی فرجی‌دانا

عصر جنوب: پس از انتشار نامه حمایت جمعی از دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه رازی کرمانشاه که چند روز پیش از جلسه استیضاح وی در خبرگزاری‌ها، سایت‌ها و برخی وبلاگ‌ها منتشر شده بود، حراست دانشگاه رازی کرمانشاه با تماس با دانشجویان و در مواردی با خانواده آن‌ها «برای ادای پاره‌ای توضیحات» آنها را به حراست احضار کرده و مورد بازخواست و تهدید قرار داده است.

از برخی دانشجویان خواسته شده است تا امضای حمایت خود از وزارت علوم را پس بگیرند. جای شگفتی است که دانشجویان برای نامه حمایت از وزیر از سوی دانشگاه مورد بازخواست قرار می‌گیرند.
به گزارش آفتاب، در این نامه که به امضای حدود ۱۲۰ دانشجو و دانش‌آموخته این دانشگاه رسیده بود، در حمایت از سیاست‌های وزارت علوم آمده بود: «ما دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه رازی کرمانشاه به عنوان بخشی از جامعه دانشگاهی کشور از سیاست‌های دولت تدبیر و امید و وزارت محترم علوم، تحقیقات و فناوری در دفاع از جامعه دانشگاهی و مبارزه با رویه‌های غیرقانونی در این وزارت‌خانه قویاً پشتیبانی می‌کنیم. ما از سیاست‌های وزارت علوم در احیای حق تحصیل و ادامهٔ تحصیل به صورت برابر برای تمامی شهروندان فارغ از گرایش‌های سیاسی حمایت می‌کنیم و رویه ستاره‌دار کردن دانشجویان در گذشته را روندی غیرقانونی می‌دانیم که باید جبران شده و ریشه‌کن گردد…»

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.