جمع‌آوری ۴۸۵ انشعاب غیرمجاز در روستاهای مسیر شلمچه

عصر جنوب: مدیر امور آب و فاضلاب روستایی خرمشهر از عدم تکمیل تاسیسات آبرسانی حفار شرقی و جمع‌آوری ۴۸۵ انشعاب غیرمجاز آب در روستاهای مسیر شلمچه خبر داد.

 محمود مزرعه امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار داشت: اداره آب و فاضلاب روستایی خرمشهر به روستاهای سه محور مسیر شلمچه، روستاهای حومه شرقی و روستاهای حاشیه جاده امام صادق(ع) خدمات‌دهی می‌کند.

وی با اشاره به روستاهای حومه شرقی، عنوان کرد: روستاهای حومه شرقی از جمله روستاهای تحت پوشش بوده که جمعاً از ۱۲ روستا تشکیل شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی خرمشهر تصریح کرد: در روستاهای «منیخ»، «معمره صنگور» و «شلحه» شبکه توزیع و خطوط انتقال آب به میزان ۴۷ هزار متر به طور کامل احداث شده و در حال حاضر اهالی این روستا‌ها از شبکه‌های جدید‌الاحداث بهره‌برداری می‌کنند.

مزرعه ادامه داد: در سایر روستاهای این حومه، به اصلاح و توسعه یک هزار و ۲۰۰ متر شبکه آب، تعمیر بیش از ۳۹۰ مورد شکستگی و جمع‌آوری یکصد و ۶۰ مورد انشعاب غیرمجاز پرداخته شده است.

این مسئول عنوان کرد: پس از احداث شبکه‌های جدید در دو روستا «معمره صنگور» و «شلحه» تقریبا ۱۲۰ مورد انشعاب غیرمجاز شناسایی شد، که تاکنون ۶۰ مورد از آن‌ها جمع‌آوری شده است.

*عدم تکمیل تاسیسات آبرسانی حفار شرقی

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی خرمشهر با اشاره به تاسیسات آبرسانی حفار شرقی، یادآور شد: تاسیسات آبرسانی حفار شرقی از جمله تاسیسات آبرسانی است که آب شرب روستاهای این منطقه را تامین می‌کند.

مزرعه ادامه داد: توسعه و بازسازی فاز دوم تاسیسات آبرسانی حفار شرقی از سال ۸۶ آغاز و پیشرفت فیزیکی آن حدود ۸۶ بوده که به دلیل عدم تامین اعتبار آن در سال‌های اخیر این پروژه یه صورت راکد و غیر فعال است.

این مسئول، وضعیت آب روستاهای «منیخ» و «حفارشرقی» را یادآور شد و عنوان کرد: روستاهای «منیخ» و «حفارشرقی» از جمله روستاهای تعریف شده در طرح الغدیر هستند که متاسفانه اکنون از آب کارون یا کانال مارد که گاهی EC آن به ۵ هزار میلی‌زیمنس نیز می‌رسد، تامین می‌‌شود.

وی خاطر نشان کرد: مکاتباتی در این خصوص با دستگاه‌های مربوطه انجام شده، ولی تاکنون هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است.

* روستاهای مسیر شلمچه

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی خرمشهر تصریح کرد: روستاهای مسیر شلمچه، از دیگر روستاهای تحت پوشش آبفار خرمشهر است که در این مدت خدمات شایانی به روستاهای این مسیر صورت گرفته است.

مزرعه گفت: از جمله این اقدامات می‌توان به اصلاح و توسعه شبکه آب در ۱۱ روستا اشاره کرد که در مجموع حدود ۴۲ هزار متر خطوط انتقال و شبکه توزیع آب در این روستا‌ها صورت گرفته است.

این مسئول متذکر شد: تعمیر ۱۵۰ مورد شکستگی و جمع‌آوری حدود ۴۸۵ مورد انشعاب غیرمجاز که عامل آلوده کننده و و هدر رفت آب بوده‌اند، از جمله کارهایی است که در این مسیر انجام شده است.

– See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930602000499#sthash.RQRANwEe.dpuf

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.