دولت: دلار نخرید، ضرر می کنید

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: وزیر اقتصاد با توصیه به مردم درباره پرهیز از رفتارهای هیجانی در بازار ارز گفت: اگر مردم در شرایط نوسان بازار ارز خرید کنند، قطعا پشیمان خواهند شد.

علی طیب نیا با اشاره به نوسان روزهای اخیر در بازار ارز اظهار کرد: در شرایط بنیانی بازار ارز و سرمایه ایران، هیچ تغییر خاصی رخ نداده و انتظار ما وضع باثبات در بازار ارز و سرمایه است.

وی خاطرنشان کرد: مردم بدانند در شرایطی که عوامل واقعی تغییر نکرده، نباید رفتارهای هیجانی داشته باشند. کسانی که در این شرایط متأثر از عوامل روانی، رفتار می کنند با زیان مواجه خواهند شد همانطور که در گذشته هم شاهد این وضع بودیم.

وزیر اقتصاد افزود: در دوره کوتاه مدت نرخ ارز افزایش می یابد و کسانی که در این دوره خرید می کنند قطعا با زیان مواجه و پشیمان می شوند. وی با بیان اینکه در یکسال اخیر چند بار این موضوع را تجربه کرده ایم افزود: مردم ما که این تجربه را داشته اند از رفتار هیجانی پرهیز کنند.

طیب نیا عنوان کرد: تغییرات چند روز اخیر عمدتا ناشی از برخی هیجانات و عوامل روانی است که در بازار رخ می دهد و متأثر از برخی خبرهای منتشره در بازار است. مردم مطمئن باشند در شرایط بنیانی و واقعی اقتصاد کشور هیچ تغییر خاصی حاصل نشده و این تغییرات گذراست.

وی درباره اینکه برای تقویت بازار سرمایه چه تمهیداتی اندیشیده اید؟ گفت: اقدامات مثبتی شده است. با فعالان بازار سرمایه تماس هایی داشته ایم و اشخاص حقوقی و افراد مؤثر بازار سرمایه به خوبی واقفند که نوسانات کوتاه مدت است و ادامه پیدا نمی کند.

وزیر اقتصاد در پایان گفت: بنابراین انتظار ما این است که این روند بزودی به انتهای خود برسد و باز شاهد یک روند مثبت و با ثبات در بازار باشیم.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.