یک روز پس از پایان مذاکرات؛ سکه گران شد

عصر جنوب: رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر از افزایش تقاضای خرید در بازار سکه و طلا در روز جاری خبرداد و گفت: قیمت سکه تمام امروز ۱۰ هزار تومان افزایش یافت و بر این اساس حباب منفی قیمت سکه از بین رفت و نرخ واقعی شد.

محمد کشتی آرای در مورد وضعیت بازار سکه و طلا پس از اعلام نتایج مذاکرات اخیر هسته‌ای، افزود: در چند روز گذشته وضعیت بازار طبیعی بود و میزان تقاضا برای خرید در بازارهای سکه و طلا کاهش یافته بود و به نظر می رسید که بازار در انتظار اعلام نتایج مذاکرات بوده است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر ادامه داد: از روز گذشته تاکنون تقاضا در بازار سکه و ارز افزایش یافته و باعث شده است که تا حدودی قیمت سکه و طلا افزایش یابد.

وی از افزایش قیمت حدود ۱۰ هزار تومانی سکه تمام بهار آزادی امروز نسبت به روز گذشته خبرداد و اظهار کرد: حباب منفی قیمت سکه امروز از بین رفت و نرخ سکه ها واقعی شد، همچنین قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم امروز ۱۰۰۰ تومان گران شده است.

کشتی آرای اضافه کرد: وضعیت قیمت طلا در بازارهای جهانی تغییر عمده ای نداشته است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در مورد تاثیر افزایش قیمت دلار در روز جاری بر نرخ سکه و طلا عنوان کرد: طبیعتا وقتی قیمت ارز افزایش یابد، نرخ آن بر روی قیمت طلا و سکه هم تاثیرگذار است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.