پیشرفت بی سابقه پروژه تعریض پل سوم/ سرانه فضای سبز اهواز بالاتر از میانگین کشوری

عصر جنوب: مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان گفت: پیشرفت پروژه تعریض پل سوم نسبت به سایر پروژه ها بی سابقه بوده است.

 

پیمان کاظمی نژاد مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان صبح امروز طی بازدید از پروژه تعریض پل سوم اظهار کرد: نظر مستقیم استاندار بر این است که تعریض پل سوم به عنوان یکی از پروژه های بسیار مهم شهر اهواز طبق زمان بندی اعلام شده به اتمام برسد.
وی افزود: هر ۱۵ روز یکبار پیشرفت و مسائل مربوط به اجرای پروژه را استعلام کرده و هر ماه یکبار نیز از پروژه بازدید داریم. خوشبختانه پیشرفت فیزیکی پروژه با برنامه زمان بندی اعلام شده همخوانی داشته و می توان گفت که این پروژه در مقایسه با پروژه های دیگر پیشرفت بی سابقه ای دارد.

کاظمی نژاد تصریح کرد: گره ترافیکی شهر با افتتاح پل شهید دقایقی باز می شود. فعالیت این پل به ویژه راست گردها که مسافران و ماشین ها را به ساحل می رسانند باعث ایجاد یک ارتباط بسیار خوب بین نقطه شرق و غرب می شود.

اعتبار ریالی پروژه مهم نیست

مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان خاطرنشان کرد: اعتبار ریالی پروژه هرگز مهم نیست تنها چیزی که در اجرای طرح ها اهمیت دارد این است که هر طرح یا پروژه چه اعتباری را به شهر می دهد. قطعا نقاط مهم شهر را ارزیابی کرده و پروژه های مورد نیاز آن را ارائه می کنیم.

وی در پایان گفت: استانداری برای اجرای هرچه بهتر پروژه همکاری کرده و از هیچ کمکی دریغ نمی کند. در حال ارزیابی پروژه های بسیار زیادی برای شهر اهواز هستیم که به عنوان مثال می توان به جاده ساحلی شرقی و محل پل معلق که عرض آن کم می شود، اشاره کرد.

سید خلف موسوی شهردار اهواز نیز در این مراسم گفت: امروز برای تسریع در روند اجرایی پل سوم و به دلیل اینکه پل از لحاظ موقعیت جغرافیایی و ارتباط بین دو نقطه شهر از اهمیت ویژه ای نزد مردم برخوردار است برای بازدید آمدیم.
 
وی افزود: خوشبختانه کار طبق برنامه زمان بندی پیش می رود و یک جمع بندی برای افتتاح پروژه داریم. در کنار پروژه تعریض پل سوم تقاطع غیر همسطح جواد الائمه و شریعتی و زیرگذر خلیج فارس و همچنین نهضت آسفالت که از اوایل سال شروع شده نیز در حال اجرا است.

آسفالت یک میلیون متر مربع با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان

شهردار اهواز خاطرنشان کرد: در حال برنامه ریزی برای شروع عملیات بزرگترین تقاطع غیر همسطح اهواز در میدان شهید بندر که مطالعاتش نیز در حال تکمیل است، هستیم. پروژه تعریض پل سوم تاکنون ۶۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

موسوی عنوان کرد: اعتبارات شهرداری از مردم و عوارض های دریافتی تامین می شود. در حال حاضر پایلوت تحول را در تقاطع های غیر همسطح با احداث پل شهید دقایقی و سه تقاطع غیر همسطح که دو تقاطع امسال به بهره برداری رسیده و تقاطع جوادالائمه نیز سال آینده به بهره برداری می رسد، شروع کردیم. یک پل عابر پیاده خیلی شکیل و زیبا نیز قرار است بر رودخانه کارون احداث کنیم.

وی یادآور شد: نهضت آسفالت را برای مناطق کم برخوردار و مرکزی شهر برای سهولت در تردد مردم و رضایتمندی آنها شروع کردیم که تاکنون یک میلیون متر مربع با ضخامت پنج سانتی متر در حدود ۲۰۰ خیابان اصلی و فرعی انجام شد. اعتبار این آسفالت های انجام شده بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان و حدود ۱۲۰ هزار تن بوده است.
 
تکمیل توسعه و آبادانی شهر با سرمایه گذاری بخش خصوصی

شهردار ادامه داد: اعتبار تمام آسفالت انجام شده در سال گذشته ۱۷ میلیارد تومان بود ولی امسال در شش ماه نخست تاکنون ۱۵ میلیارد تومان انجام شده است.

موسوی بیان کرد‌: در شهرداری تمام مباحث مطرح شده کارهای عمرانی، فنی و اجرایی نیست بلکه سرمایه گذاری برای توسعه شهر نیز برای ما اهمیت دارد. متاسفانه در اهواز سرمایه گذاری مشاهده نمی شود و اگر شهرداری تمام اقدامات را انجام داده و وظایف خود را محقق کند شهر به آبادانی کامل خود نمی رسد.

وی اذعان کرد: با سرمایه گذاری بخش خصوصی شهر می تواند از نظر توسعه به آبادانی کامل برسد ولی متاسفانه سرمایه گذاری در اهواز به کندی پیش می رود البته استاندار خوزستان عزم جدی در جذب مشارکت های بخش خصوصی دارد.

سرمایه گذاران با خیال آسوده در شهر اهواز سرمایه گذاری کنند

شهردار اظهار کرد: بخش خصوصی باید قانع شود چرا که سرمایه گذار همیشه به دنبال بهترین مکان برای تزریق سرمایه است. شهر اهواز به لحاظ سرمایه گذاری مکان بسیار خوبی بوده و پتانسیل های فراوانی به ویژه در بخش خدمات دارد.
 
موسوی در پایان گفت: شهرداری برای اجرای کار آماده است ولی باید هرچه سریعتر زیرساخت های حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم شود چرا که با حضور آنها چندین سال طول می کشد تا نتیجه را در شهر ببینیم.

جمشید سلحشور رئیس کمیسیون عمران شورای شهر اهواز در این بازدید عنوان کرد: طبق برنامه زمان بندی تا اواسط مهر ماه ضلع شمالی پل را به بهره برداری برسانیم و اتمام کار نیز در دهه فجر باشد. اهواز ظرفیت ها و زیبایی های فراوانی دارد. وضعیت شهر خیلی خوب است و چندان تفاوتی با سایر کلان شهرها نداریم.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر اهواز تاکید کرد: سرمایه گذاران می توانند با خیال آسوده برای سرمایه گذاری در شهر اهواز اقدام کنند. میانگین سرانه فضای سبز اهواز با بیش از ۱۶ متر برای هر نفر از میانگین کشوری هم بالاتر است. همچنین در برخی نقاط اهواز میانگین سرانه فضای سبز برای هر نفر بین ۳۰ تا ۳۳ متر است.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.