پنجمین همایش دوی استقامت امدادی جاده ولایت برگزار شد

عصر جنوب: معاون فرهنگی اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: به مناسبت گرامیداشت سالروز ورود امام رضا(ع) از عراق به خوزستان، پنجمین همایش دوی استقامت امدادی جاده ولایت از خرمشهر آغاز شد.

 

ابراهیم نصیری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز از ورود نمادین کاروان امام رضا(ع) از عراق به این استان خبر داد و اظهار کرد: در این حرکت نمادین ۳۰ دونده از خراسان رضوی و ۲۰ دونده از خوزستان از خرمشهر تا خراسان را طی می‌کنند.

وی افزود: در استان خوزستان دوندگان از خرمشهر حرکت خود را آغاز و از شهرستان‌های آبادان، اهواز، رامهرمز و بهبهان می‌گذرند و سپس به یاسوج و استان‌های دیگری که در آن زمان امام رضا(ع) با یارانش حرکت کردند تا به مشهد مقدس رسیدند، عبور می‌کنند.

معاون فرهنگی اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان ادامه داد: این مراسم نمادین امروز تا ۱۶ شهریورماه جاری ادامه دارد و از یک‌هزار و ۸۶۰ کیلومتر، ۳۸۱ کیلومتر را دوندگان در استان خوزستان طی می‌کنند.

نصیری بیان کرد: این پنجمین سال است که خوزستان در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) حضور پیدا می‌کند.

این مسئول در پایان عنوان کرد: در مراسم افتتاح این مراسم مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مسئولان ورزش و جوانان خرمشهر حضور دارند.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.