امام جمعه موقت اهواز: دولت یازدهم در مجموع موفق عمل کرده است

عصر جنوب: امام جمعه موقت اهواز ، عملکرد یک ساله دولت یازدهم را در مجموع موفق ارزیابی کرد و گفت : جهت و حرکت رییس جمهوری در راستای اهداف نظام و خدمت به مردم است.

آیت الله ˈمحسن حیدریˈ در خطبه های نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر ، اجرای طرح تحول در نظام سلامت را شاخص ترین کار دولت یازدهم بیان کرد و افزود: دولت اصلاحات و دولت های دهم و یازدهم فقط شعار تحول نظام سلامت را دادند ولی دولت یازدهم پا پیش گذاشت و این طرح مهم را به بهترین وجه به اجرا درآورد و بار سنگین هزینه های درمان را از دوش مردم برداشت.

وی با ابراز رضایت مردم از عملکرد دولت یازدهم در بخش سلامت اظهار داشت: اینکه ۹۰درصد هزینه های درمانی و بیمارستانی را دولت بپردازد و تنها ۱۰درصد آن را مردم پرداخت کنند یک چیز فوق العاده و برجسته ای است.

امام جمعه موقت اهواز اجرای طرح احیا و نوسازی ۵۵۰هزار هکتاری استان خوزستان معروف به سفر سال ۱۳۷۵مقام معظم رهبری به خوزستان را که دولت در سه سال اجرای این طرح یک میلیارد و ۵۰۰میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای آن در نظر گرفته است را یکی از طرح ها و اقدام های بسیار خوب دکتر روحانی برشمرد و گفت: در مدت ۱۸سال ، این طرح تنها ۱۷درصد پیشرفت داشت و اگر با همین روند جلو می رفت به ۸۳سال زمان نیاز داشت که خوشبختانه با توجه خاص دولت یازدهم امیدواریم طی سه تا چهار سال آینده این طرح به بهره برداری کامل برسد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه ابراز امیدواری کرد طرح نوسازی و احیا ۵۵۰هزار هکتاری خوزستان برای کل ملت ایران مبارک و منشا پیشرفت و آبادانی کشور باشد.

وی تلاش های صورت گرفته دولت یازدهم را در مهار تورم ستود ولی در عین حال گفت: باید دولت برای مهار تورم و خروج از رکود قدم های بزرگتری بردارد.

آیت الله حیدری در ادامه با تبریک هفته دولت و تقدیر از تلاش های دولت یازدهم در رفع تحریم های ظالمانه و یکجانبه اظهار داشت: دولت باید موانع تولید را از سر راه بردارد و نگاهش نه به برون بلکه به درون و استفاده از ظرفیت های عظیم داخلی معطوف شود که این رمز موفقیت و پیشرفت و ایجاد اشتغال است.

خطیب جمعه موقت اهواز در ادامه خطاب به منتقدین دولت نیز گفت:انتقادها باید مشفقانه و واقع گرایانه و به دور از تخریب باشد و رسانه ها هم باید با رعایت انصاف و عدالت نقاط مثبت و منفی دولت را مطرح کنند تا دولت نیز از نظرات و انتقادهای دلسوزانه آنان استفاده کند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر ، هفته دولت را فرصتی مغتنم برای بیان عملکرد و ارایه گزارش دولتمردان به مردم عنوان کرد و گفت: مسوولان باید پیشرفت ها و موفقیت ها را بیان کنند و به مردم امیدواری بدهند.

وی یکم شهریور شانزدهمین سالروز شهادت ˈسیداسدالله لاجوردیˈ به دست منافقین تبهکار و مجرم و دوم شهریور سالروز شهادت ˈسیدعلی اندرزگوˈ به دست عوامل ساواک در سال ۱۳۵۷را تسلیت گفت.

امام جمعه موقت اهواز در ادامه به جنایات صهیونیست ها و ازسرگیری حملات وحشیانه این رژیم کودک کش به نوار غزه اشاره و آن محکوم کرد و حمایت امریکا از صهیونیست ها را مایه شرمساری هیات حاکمه امریکا دانست.

وی گفت: اینکه رییس جمهوری امریکا می گوید اسراییل حق دارد به غزه حمله کند باید در جواب آقای اوباما گفت که این حق را چه کسی به اسراییل داده است.

امام جمعه موقت اهواز در ادامه از وجدان بیدار جهانیان خواست جلوی جنایت های وحشیانه و کودک کشی صهیونیست ها را بگیرند.

آیت الله حیدری از اجرای طرح تفکیک جنسیتی در فضای اداری شهرداری تهران که به گفته وی به مثابه فریضه امر به معروف و نهی از منکر است استقبال کرد و گفت: این قانون که سالهاست مسکوت مانده مورد استقبال علما و مراجع معظم تقلید قرار گرفته و شهردار تهران نیز به علت اجرای این قانون باید مورد تشویق و تکریم قرار بگیرد.

امام جمعه اهواز در خطبه نخست نماز جمعه ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) به گوشه ای از زندگانی پربار آن امام همام پرداخت و گفت:امام صادق(ع) به توسعه و ترویج علوم اسلامی و مبانی فقه و کلام کمک زیادی کرد و عاقبت به دست منصور عباسی مظلومانه به شهادت رسید.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.