مردی با هشتاد و شش همسر خود/تصاویر

عصر جنوب: محمد بلو ابوبکر، مرد نیجریه ای که ۸۶ همسر دارد به مردان دیگر توصیه کرده است که عمل او را دنبال نکنند.

این مرد که همه او را “با با” می نامند همراه با همسران و ۱۷۶ فرزندش در ایالت “نایجر” نیجریه” زنگی می کند. او می گوید دلیل این که از عهده این امر برآمده است، کمک خداوند به او بوده است. بی بی سی گفت “مردی که حتی ۱۰ زن داشته باشد، متلاشی می شود” اما به گفته او “این توانایی از طرف خدا به او داده شده است (تا با ۸۶ همسر زندگی کند)”. این مرد می گوید که شهرت او به حیث یک رهبر موجب جذب توجه همسرانش به او بوده است. “من به دنبال آنها نمی روم، آنها به دنبال من می آیند. عقیده من اینست که خداوند از من خواسته است که اینکار را کنم و فقط با آنها عروسی کنم.”


اما چنین ادعایی را مقامات اسلامی نیجریه انحراف آمیز خوانده و اقدام وی را بدعتی خانوادگی خوانده اند. اکثریت دانشمندان مسلمان موافق اند که هر مرد حق داشتن چهار همسر را دارد، البته در صورتی که با همه ایشان یکسان رفتار کند. تعداد زیادی از همسران آقای ابوبکر جوان هستند و تعداد از آنها حتی جوانتر از فرزندانش هستند. همسران آقای ابوبکر می گویند که آنها زمانی با او آشنا شدند که برای معالجه ببیماریهای خود نزد وی رفتند. شریفه بلو ابوبکر بیست و پنج سال داشت وقتی که با محمد بلو ابوبکر هفتاد و چهار ساله عروسی کرد.


وی می گوید: “خداوند برایم گفت تا زن او شوم. تمجید و ستایش خداوند را، که مین طور شد.” گنیات محمد بلو بیست سال است که با محمد بلو ابوبکر عروسی کرد. او بعد از طلاق همسر اولش با آقای ابوبکر عروسی کرد. زمانیکه او دانش آموز مدسه متوسطه بود مادرش او را برای مشورت نزد آقای ابوبکر برد. وی می گوید “من گفتم با مرد مسن تر عروسی نمی کنم، اما او گفت “این یک امر مستقیم از طرف خداوند است.” آقای ابوبکر و همسرانش کار خاصی ندارند و درآمد معینی هم برای بود و باش خود و فامیلش ندارد و اینکه از کجا برای آنها غذا و لباس تهیه می کند امریست که او از گفتنش خودداری می کند.


فامیل آقای ابوبکر دوازده کیلو برنج را در یک وعده می پزند که در حدود ۹۱۵ دلار (آمریکا) تمام می شود. به گفته او این همه “از طرف خداوند است.” آقای ابوبکر گاه گاهی فرزندانش را به گدایی می فرستد و او به این نظر است که اگر هر یک از آنها در حدود دو دلار به منزل بیاورند مجموع آن در حدود ۱۵۰ دلار می شود. او به داروهای طبی عقیده ندارد و می گوید مرض مالاریا وجود ندارد. او می گوید “اگر کسی مریض باشد من قادر به از بین بردن آن مرض هستم.”

هفست بلو ابوبکر، یکی از همسران آقای ابوبکر می گوید که او نتوانست دو فرزندش را که بیمار بودند معالجه کند و در نتیجه آنها مردند. آقای ابوبکر می گوید: آنها مریض بودند و ما به خداوند گفتیم و خداوند گفت که زمان آنها فرا رسیده است.” هفست می افزاید، تعدادی از همسران آقای ابوبکر او را فردی دوم بعد از پیغمبر می دانند. در عین حال آقای ابوبکر ادعا می کند که پیامبر اسلام با او شخصا صحبت می کند و از تجارب خود به او توضیح می دهد. چنین ادعای برای مسلمانان بسیار سنگین است. استاد ابوبکر صدیقی یکی از امامان مسجد مرکزی ابوجا می گوید: این کفر است، او مرتد است.!

mu7puyld

 

8bkl359u

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.