پیکر شهید سید محمود مصطفوی شناسایی شد

عصر جنوب: فرزند شهید سید محمود مصطفوی از شناسایی پیکر پدر شهیدش پس از ۲۶ سال خبر داد و گفت: این کار به وسیله آزمایش دی ان‌ای انجام شد.

سید امیر مصطفوی اظهار کرد: پیکر پاک و مطهر شهید سید محمود مصطفوی از شهدای ۸ سال دفاع مقدس شناسائی شد.

وی افزود: شناسائی پیکر پاک و مطهر شهید سید محمود مصطفوی از طریق انجام آزمایشات دی ان‌ای صورت پذیرفت.

فرزند شهید سید محمود مصطفوی بیان کرد: پدر شهید ما در تاریخ ۲۹ اردی بهشت سال ۱۳۶۷ در پی تک دشمن در منطقه عملیاتی فاو به شهادت رسید و پیکر پاکش تا کنون به وطن بازنگشته بود.

وی گفت: چند سال پیش وقتی متوجه شدیم که تعدادی از شهدای والامقام را در منطقه عملیاتی فاو تفحص کردند به اتفاق خانواده آزمایش دی‌ای ان انجام دادیم که خوشبختانه به این وسیله پیکر پاک پدر شهیدم شناسائی شد.

مصطفوی تصریح کرد: پدر بنده سومین شهید خانواده است که برادرانش سید مهدی و سید اسماعیل نیز در سال‌های نخست دفاع مقدس به فیض عظیم شهادت نائل شدند.

وی عنوان کرد: شهید سید محمود مصطفوی در سال ۱۳۳۵ در شهرستان امیدیه دیده به جهان گشود و سال‌ها به عنوان دبیر و مدیر مدرسه خدمت کرد.

فرزند شهید سید محمود مصطفوی اضافه کرد: پدرم در سال‌های آخر از عمر خود و تا قبل از زمان شهادت به عنوان کارمند شرکت گاز مشغول فعالیت بود.

وی درباره زمان تشییع پیکر شهید سید محمود مصطفوی نیز گفت: در حال برنامه ریزی برای زمان دقیق این کار هستیم که در صورت قطعی شدن به اطلاع ملت شریف ایران به ویژه مردم خوزستان و اهواز خواهد رسید.

مصطفوی یادآور شد: از شهید سید محمود مصطفوی یک فرزند دختر و ۳ پسر به یادگار مانده است که بنده در زمان شهادت پدر ۷ ساله بودم.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.