برگزاری مراسم تاسوعا در میدان امام خمینی اندیمشک

حجت الاسلام سعید علیپور در همایش پیرغلامان حسینی و هیئات مذهبی شهرستان اندیمشک از برنامه ریزی گسترده در جهت برگزاری مراسم سوگواری  دهه ی محرم سال جاری با شکوه دو چندان در شهرستان اندیمشک خبر داد .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اندیمشک از تجمع کلیه هیئت های مذهبی این شهرستان در روز تاسوعا به منظور زنده نگه داشتن آرمانهای قیام اباعبدالله الحسین(ع) خبرداد.

حجت الاسلام علیپور با تاکید بر لزوم برنامه ریزی مناسب در دهه اول محرم افزود: امسال همانند سالهای گذشته با اجتماع در میدان مرکزی شهرستان اندیمشک به استقبال ماه محرم می رویم و در روز تاسوعا تمام هیئتهای مذهبی شهرستان در میدان امام خمینی(ره) تجمع خواهند کرد و به صورت یکپارچه به عزاداری و زنده نگه داشتن آرمانهای قیام اباعبدالله الحسین(ع) می پردازیم.

وی تصریح کرد: در روز عاشورای حسینی صبح و عصر در سوگ و ماتم آل محمد(ص) می نشینیم و در شب شام غریبان همچون سالهای گذشته در کنار شهدای گلگون کفن اندیمشک تجمع خواهیم کرد و خطبه های امام سجاد(ع) و زینب کبری(س) قرائت خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اندیمشک در پایان درباره اقامه نماز ظهر عاشورا گفت: تمام جملاتی که امام حسین(ع) در ظهر عاشورا در نمازشان بیان فرمودند مجموعا ۳۲ جمله بوده است و این در حالی است که طی این مدت، ۳۰ تیر از چلّه کمان به طرف ایشان پرتاب شد. به همین دلیل باید به تاسی از امام حسین(ع) تلاش کنیم که همیشه نمازمان را در اول وقت بخوانیم و در روز عاشورا نیز در چند نقطه از مسیر حرکت هیئتها، با استفاده از مبلغان، نماز ظهر عاشورا به صورت جماعت اقامه خواهد شد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.