راه اندازی دانشگاه علمی-کاربردی میراث فرهنگی اندیمشک

 عصر جنوب : مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اندیمشک گفت: به منظور ارتقاء سطح دانش و توسعه مراکز آموزش عالی در شهرستان و با پیگیری های این اداره در زمینه راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی میراث فرهنگی در اندیمشک و با مساعدت جناب آقای دارایی نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و دیداری که در همین زمینه با دکتر سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور داشتند، دانشگاه علمی کاربردی میراث فرهنگی اندیمشک (میراث کرخه) در بهمن سال جاری راه اندازی خواهد شد.

به گزارش اری ترین؛ کورش ایزدمهر افزود: در این دانشگاه رشته هایی همچون «کاشی سنتی و سفال»در مقطع کاردانی حرفه ای، «صنایع دستی-بافت فرش دست باف» در مقطع کاردانی حرفه ای، «صنایع دستی – تولید مبلمان صنایع چوب در مقطع کاردانی فنی، «گردشگری- خدمات گردشگری» در مقطع کاردانی حرفه ای)، «صنایع دستی – مصنوعات چوبی» در مقطع کارشناسی حرفه ای و نیز «خوشنویسی – هنرهای تجسمی» در مقطع کاردانی حرفه ای تدریس خواهد شد.

وی اضافه کرد: اولویت آموزش در این دانشگاه با کارکنان با سابقه یک سال خدمت و همچنین سایر علاقمندان به فراگیری این رشته های دانشگاهی خواهد بود.

ایزدمهر خاطرنشان کرد: از ۸ رشته درخواستی آموزش در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی – کاربردی میراث فرهنگی اندیمشک (میراث کرخه) ۵ رشته کاردانی و یک رشته کارشناسی مورد تصویب نهایی موسسه آموزش عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری (میراث ایرانیان) قرار گرفته است.

وی در پایان از همکاری، توجه ویژه و ابراز علاقه مهندس «حیدری» مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نسبت به راه اندازی دانشگاه میراث فرهنگی در اندیمشک سپاسگزاری کرد.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • میشه لطف کنید بگید چه رشته های داره مقطع کارشناسی؟ ممنون