غنچه قوامی سه‌شنبه محاکمه می‌شود

عصر جنوب: وکیل‌مدافع غنچه قوامی با اشاره به گذشت ۱۰۰ روز از بازداشت موقت موکلش گفت: قرار است در هفته آینده دادگاه موکلم برگزار شود.

سیدمحمود علیزاده‌ طباطبایی تصریح کرد: بعد از پیگیری‌های فراوان، دادگاه رسیدگی به اتهامات غنچه قوامی سه‌شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: اتهامی که در کیفرخواست علیه موکلم مطرح شده «فعالیت تبلیغی علیه نظام» است و حداقل مجازات برای این جرم ۳ ماه حبس است.

محسنی‌ اژه‌ای نیز درباره آخرین وضعیت پرونده غنچه قوامی گفته بود که برخلاف تبلیغاتی که در این زمینه صورت گرفت، پرونده ایشان ربطی به موضوع ورزش ندارد؛ هر چند که بازداشت در یک نقطه مربوط به این امر صورت گرفته باشد.

غنچه قوامی ۲۵ ساله و فارغ‌التحصیل دانشکده حقوق دانشگاه لندن، از ۳۰ ژوئن سال جاری در زندان به سر می‌برد. او قصد داشت با تعدادی دیگر از زنان علاقه‌مند به ورزش والیبال، برای دیدن مسابقات به استادیوم آزادی برود.

قوامی بعد از ۴ ساعت بازجویی به اتهام قصد ورود به استادیوم آزادی بازداشت شد. بعد از مدت کوتاهی پلیس او را آزاد کرد اما چند روز بعد وقتی او برای گرفتن وسایل شخصی‌اش مجددا به پلیس مراجعه کرد، موضوع دو پاسپورته بودن او مشخص شد و به این ترتیب مجددا او را بازداشت کردند. قوامی در ۲۳ سپتامبر، رسما متهم به تبلیغ علیه نظام شد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.