۱۷ جلسه از ۲۱ مورد استیضاح وزیران بدون حضور رییس جمهوری برگزار شد

عصر جنوب: بررسی روند استیضاح وزیران از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون نشان می دهد ۲۱ وزیر استیضاح شدند که در این میان ۱۷ جلسه بدون حضور رییس جمهوری بوده است.

 

 حسین عربی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون ایرنا گفت:رادیو فرهنگ فردا (چهارشنبه) جلسه علنی مجلس را با موضوع استیضاح وزیر علوم،تحقیقات و فناوری به روی آنتن می برد.

وی گفت: شبکه رادیویی فرهنگ که به صورت مستمر جلسات علنی مجلس را در روزهای یکشنبه،سه شنبه و چهارشنبه هر هفته و به صورت زنده پخش می کند،جلسه استیضاح وزیر علوم را نیز در روز چهارشنبه ۲۹ مرداد به روی آنتن می برد.

مدیر روابط عمومی رادیویی فرهنگ افزود:هموطنان می توانند از ساعت ۸:۱۵ به وسیله گیرنده های دیجیتال و یا از طریق طول موج ۱۰۶ مگاهرتز ردیف اف ام شنونده جلسه اخیر باشند.

به گزارش ایرنا، رضا فرجی دانا ۵ آبان ۹۲ سکان وزارت علوم را با کسب ۱۵۹ رای موافق،۷۰ رای مخالف و ۳۲ رای ممتنع از مجموع ۲۷۱رای اخذ شده نمایندگان مجلس برعهده گرفت.

موضوع استیضاح فرجی دانا تنها دو ماه پس از کسب رای اعتماد مجلس در دی ماه سال گذشته از سوی مخالفان دولت یازدهم کلید خورد و سرانجام این تقاضای استیضاح با ۵۱ امضا و در چهار محور روز ۲۲ مرداد در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

بسیاری از نمایندگان مجلس و صاحب نظران سیاسی و استادان دانشگاه ها، استیضاح را حرکتی شتابزده و سیاسی می دانند و معتقدند که فرجی دانا در یکسال گذشته عملکرد خوبی در وزارت علوم داشته و آرامش و نشاط بر دانشگاه های کشور حاکم شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.