رسانه‌های جهانی کدام بخش از سخنان روحانی را برجسته کردند؟

عصر جنوب: خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس، ایتارتاس و رویترز، سخنان دکتر حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران درباره ریشه‌های افراط‌گرایی و ضرورت برخورد با آن را در کانون توجه خود قرار دادند.

خبرگزاری ایتارتاس این بخش از سخنان رییس جمهوری ایران را برجسته کرد که کشورهایی که از شبه نظامیان در خاورمیانه پشتیبانی کرده‌اند، باید به خاطر رفتار خود پوزش بخواهند.

آسوشیتدپرس نیز به این بخش از سخنان حسن روحانی توجه ویژه کرد که هدف افراط‌گرایانی که در خاورمیانه آشوب می‌کنند، تخریب تمدن و اسلام‌هراسی است.

این خبرگزاری به نقل از رییس‌جمهوری نوشت: فعالیت گروه‌های افراط‌گرا، زمینه را برای دخالت نیروهای خارجی در منطقه فراهم می‌کند.

آسوشیتدپرس به نقل از سخنان حسن روحانی نوشت: تندروها از سراسر جهان و با یک ایدیولوژی برای خشونت و افراط‌گری به خاورمیانه آمده‌اند.

این خبرگزاری همچنین به نقل از روحانی افزوده است: همه کشورهایی که از افراط‌گراها پشتیبانی کرده‌اند، باید در پیشگاه نسل گذشته و در برابر نسل آینده عذرخواهی کنند.

خبرگزاری رویترز نیز می‌نویسد: ایران برخی سازمان‌های اطلاعاتی را مسوول افراط‌گرایی می‌داند.

به نوشته رویترز، روحانی در شصت و نهمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل گفت که بر عهده کشورهای منطقه است که راهکاری برای این مشکل بیابند.

وی افزود: آژانس‌های اطلاعاتی خاصی، تیغ را به دست مردان دیوانه داده‌اند و آن‌ها اکنون به کسی رحم نمی‌کنند.

رویترز به نقل از حسن روحانی می‌افزاید: راهکار مناسب برای این سردرگمی از درون منطقه می‌آید و برای حل این مشکل راه حلی منطقه‌ای با حمایت بین‌المللی لازم است نه اینکه راهکاری از خارج از منطقه مورد استفاده قرار گیرد.


 

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.