بسته شدن پرونده مسکن مهر در سال ۹۴

عصر جنوب: معاون وزیر راه‌وشهرسازی با بیان اینکه به تعهدات مسکن مهر پایبند هستیم، گفت: در پایان سال اکثریت ‌مسکن مهر را تحویل خواهیم داد و در تلاشیم در سال ۱۳۹۴ پرونده‌ی مهر را به پایان برسانیم.

نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در بازدید از شهرهای جدیدالتأسیس مهاجران و امیرکبیر گفت: در تلاشیم نسل نوینی از شهرهای جدید را راه‌اندازی کنیم. وی در ادامه اظهار کرد: علیرغم مشکلات موجود در مسکن مهر مهاجران، ۵۱۲ واحد از آن ‌را امروز تحویل دادیم و برنامه‌ریزی شد تا پایان سال ۱۳۹۳ اکثریت واحدهای مسکونی در این شهر نیز تمام شود.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: شهر امیرکبیر نیز از طریق یارانه‌های مسکن و تدابیر مقامات محلی و دولتی تمام خواهد شد و اقشار مستضعف بهزیستی نیز به زودی دارای سرپناه خواهند شد. نریمان با ‌اشاره به اینکه در تلاشیم شهری که محل زندگی برتر است را راه بیاندازیم تصریح کرد: استان مرکزی پتانسیل و استعدادهای بالقوه‌ای دارد و امیدواریم با امکاناتی که در منطقه است و با برنامه‌ریزی شهری، آب شهری مناسب و سالم را تأمین کنیم.

 

وی افزود: همه تلاش ما این است که بتوانیم شهر مناسبی در اینجا ایجاد کنیم؛ روند کار نشان می‌دهد که این همت و اقدام جدی و تغییرات صورت گرفته اساسی است. نریمان با تأکید بر اینکه شهر را باید طوری طراحی کرد که درآمد ایجاد کند و بتوان نیازهای آن را از همانجا تأمین کرد، گفت: در حال حاضر زمین‌هایی آماده کرده‌ایم تا نیازهای شهر را برطرف کنیم و تفاهم‌نامه‌هایی در این خصوص امضا شده است.

 

وی با اعلام این خبر که بازدید بعدی از این شهر سه ماه دیگر خواهد بود، اظهار کرد: پایه‌های شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر طوری چیده شده که بتواند سرریز جمعیتی در اراک را در خود ساماندهی کند. وی با اشاره به اینکه در این دولت تلاش بر این است که طرح‌ها مردم محور باشد نه دولت محور، اضافه کرد: در مسکن مهر اعتبار دولتی نداریم و در اصل، آورده‌ی مردم سرمایه مسکن مهر را تشکیل می‌دهد.


 

 

 

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.