انتقاد نماینده اهواز نسبت به نگاه جانب‌دارانه رسانه‌ها به کارون و زاینده‌رود

عصر جنوب: نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ اخیرا مشاهده می‌شود که مسوولان رسانه‌های ملی و سراسری نسبت به مسایل مهم کشور، نگاهی منطقه‌ای و جانب‌دارانه دارند.

به گزارش عصر جنوب؛ سیدشریف حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه‌خوزستان- عنوان‌کرد: من به عنوان نماینده مردم خوزستان گله‌مندی خود را به رسانه‌هایی که دست به این کار می‌زنند اعلام می‌کنم و اگر این موضوع اصلاح نشود. نمایندگان خوزستان و چهارمحال و بختیاری با این رسانه‌ها برخورد خواهند کرد.

وی افزود: این نگاه باعث می‌شود که دیدگاه مخاطبان به رسانه‌ها خدشه‌دار شود و از طرفی صداقت نگارش مطالب و امانت‌داری که وظیفه رسانه‌ها است، دچار چالش شود.

حسینی بیان‌کرد:‌ یکی از موضوعاتی که این روزها در رسانه‌ها بسیار به آن پرداخته می‌شود، بحث انتقال آب از سرچشمه‌های کارون به زاینده‌رود است. درپی این طرح شاهد این هستیم که رسانه‌های ملی و سراسری مسایلی که در مناطق خوزستان و چهارمحال و بختیاری است را سانسور و در واقع شرایطی را ایجاد می‌کنند که ذهن مخاطب را منحرف شود. در مقابل آن، زاینده‌رود و خشک شدن آن را برجسته می‌کنند.

وی اظهارکرد:‌ مطالبی که این روزها در مورد زاینده‌رود از سوی رسانه‌های ملی منتشر می‌شود از یک منظر کاملا مظلومانه است و شرایط را به‌گونه خاص به مردم القا می‌کند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان‌کرد:‌ مسیری که در رابطه با موضوع انتقال آب کارون در رسانه‌ها پیش می‌رود احساسی کردن این موضوع برای یک منطقه و نابودی مناطق دیگر است. از رسانه‌ها می‌خواهم این موضوع را به صورت کامل و بدون نگاه جانب‌دارانه بررسی و اخبار را به‌گونه صحیح منعکس کنند.


 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.