اسقاط ۳۰۰ دستگاه تاکسی شهری بدون جایگزین در اهواز

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری اهواز گفت: بر اساس دستورالعمل دولت، خودروهای ساخت سال ۱۳۸۶ به پایین باید اسقاط شوند که در شهر اهواز تاکنون حدود ۳۰۰ دستگاه تاکسی بدون جایگزین اسقاط شده اند که این خودروها مربوط به سالهای ۷۰ تا ۷۲ یا کمی بالاتر بوده اند.

محمد رستم منش در پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر اهواز که امروز (۲۸ آبان ماه) برگزار شد، با اشاره به فعایتهای اخیر سازمان تاکسیرانی اهواز، اظهار کرد: یکی از فعالیتهای سازمان تاکسیرانی اهواز ساماندهی سرویس مدارس بوده است. امسال برای نخستین بار ثبت نام برای سرویس مدارس در سامانه سپند انجام می شود. کار با اشکالاتی مواجه است اما در حال تلاش برای رفع ایرادات هستیم.

وی با اشاره به ساماندهی آژانسهای حمل و نقل اهواز، گفت: در خصوص ساماندهی آژانسهای حمل و نقل اختلاف نظر وجود دارد که شهرداریها به عنوان متولی حمل و نقل در شهرها هستند. علیرغم اینکه مقام قضایی در این زمینه حکم تمکین داده است، اما هنوز تمکین صورت نگرفته است. امیدواریم با روش مسالمت آمیز مسائل رفع شوند.

رستم منش با اشاره به فعالیت تاکسیهای بی سیم و تاکسیهای فرودگاه نیز بیان کرد: در حال حاضر تاکسیهای بی سیم ساماندهی شده اند و بخشی از مشکلات تاکسیهای فرودگاه نیز رفع شده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اهواز تصریح کرد: موضوع دیگری که در حال دنبال کردن هستیم، بحث خودروهای جایگزین تاکسیهایی است که ثبت نام کرده‌اند. این افراد برای دریافت وام دچار مشکل شده اند. در سالهای گذشته ۱۵۵ دستگاه سرویس جدید وارد شهر شد اما در سال جاری خودروی جدیدی وارد شهر نشده است.

وی افزود: یکی از اشکالات عمده برای وام خودرو، بانک ها هستند. استانهای دیگر در این زمینه موفقتر عمل کرده‌اند. مشکل دیگر عدم وجود خودرو در کارخانجات است. وضعیت قیمت خودروها نیز به گونه ای شده است که خرید تاکسی مقرون به صرفه نیست. از طرف دیگر وامها با سود ۱۸ درصد هستند. همچنین قیمت خوروهای پلاک اروند از ۴۷ میلیون تومان به ۸۵ میلیون تومان افزایش یافته است.

رستم منش عنوان کرد: در حال حاضر ۱۱۶ دستگاه تاکسی پلاک اروند فعال در اهواز وجود دارد که حدود ۸۰ دستگاه از این تعداد در فرودگاه مستقر هستند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری اهواز بیان کرد: بر اساس دستورالعمل دولت، خودروهای ساخت سال ۱۳۸۶ به پایین باید اسقاط شوند که در شهر اهواز تاکنون حدود ۳۰۰ دستگاه تاکسی بدون جایگزین اسقاط شده اند که این خودروها مربوط به سالهای ۷۰ تا ۷۲ یا کمی بالاتر بوده اند.

وی افزود: با توجه به اینکه شهر با کمبود تاکسی مواجه است، تعدادی خودروی شخصی ساماندهی شده است و در حال خدمت رسانی به شهروندان هستند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری اهواز در خصوص ساماندهی ایستگاه‌های تاکسی نیز تصریح کرد: کار از ایستگاه میدان شهید بندر آغاز شده و نصب گاردریل در روزهای آینده انجام خواهد شد./ایسنا

مطالب پیشنهادی