حوزه انتخابیه ایذه و باغملک تفکیک می شود

عصر جنوب: نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تلاش های برخی از نمایندگان مجلس در جهت مخالفت با تفکیک این حوزه انتخابیه گفت: به این دسته از نمایندگان مجلس توصیه می کنم که در این راه سنگ اندازی نکنند چرا که تلاش های آنان منتج به نتایجی که آنان می خواهند نخواهد شد.

دکتر حجت اله درویش پور نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی از تفکیک حوزه های  انتخابیه ایذه و باغملک با مسجدسلیمان ، لالی ، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی خبر داد. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با شوشان گفت: شهرستان های ایذه و باغملک به دلیل گستردگی که یک دهم استان را تشکیل داده است امکان رسیدگی به این دو شهرستان با انبوه از روستاهای تابعه برای یک نماینده مشکل کرده است.

 
درویش پور گفت: یک پنجم روستاهای استان در شهرستان های ایذه و باغملک قرار دارد. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت قاطع خود از وزرات کشور بدلیل ارائه این لایحه به مجلس شورای اسلامی از قطعیت تصویب این لایحه در مجلس و تفکیک این دو حوزه اشاره کرد و گفت: شایسته است از این اقدام کارشناسان و مسئولان وزرات کشور و نگاه مثبت مجلس به این لایحه قدردانی کرد.

 
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تلاش های برخی از نمایندگان مجلس در جهت مخالفت با تفکیک این  حوزه انتخابیه گفت: به این دسته از نمایندگان مجلس توصیه می کنم که در این راه سنگ اندازی نکنند چرا که  تلاش های آنان منتج به نتایجی که آنان می خواهند نخواهد شد. درویش پور تفکیک این  حوزه را اقدامی عقلانی ، منطقی و براساس مصالح استان برشمرد و گفت: مخالفت با این تصمیم را برای خوزستان به صلاح نمی بینم.

 
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: بر این اساس هفتکل و باغملک یک حوزه انتخابیه و شهرستان ایذه به تنهایی یک حوزه انتخابیه تلقی خواهند شد. در صورت تایید این لایحه از سوی مجلس شورای اسلامی شاهد انتخاب دو نماینده از دو حوزه انتخابیه مذکور خواهیم بود.

 
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی از تلاش ها، رایزنی  خود تا حصول نتیجه خبر داد و گفت: این لایحه  در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به طور حتم تصویب خواهد شد.


 

 

 

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.