مشاور وزیرکشور: مقابله با پدیده بد حجابی باید مطابق با قانون باشد

عصر جنوب: مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: اقدامات هر گروه و سازمانی برای مقابله با پدیده بدحجابی به طور حتم بایستی مطابق با قانون باشد.

فهیمه فرهمندپور’ روز شنبه در حاشیه برگزاری دومین نشست طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار در شهرستان ری در گفت وگو با ایرنا، اظهار کرد: اعلام موضع در خصوص چگونگی مبارزه با بد حجابی در جامعه مربوط به دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور نیست.

 

وی درعین حال افزود: نظر قاطع مقام عالی وزات کشور برای مبارزه با پدیده بدحجابی که در سطوح مختلف این وزارتخانه دنبال می شود، مدیریت صحیح مبارزه با بدحجابی است.

 

فرهمند پور گفت هراقدامی برای ترویج عفاف و حجاب یا مبارزه با پدیده بدحجابی بصورت عام به طور حتم نیازمند طی فرایند و اخذ مجوزهای قانونی از مراجع ذیصلاح است.

 

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده همچنین عمده ترین مشکلات زنان در شرایط فعلی را مساله تحکیم خانواده دانست و گفت: افزایش متوسط سن ازدواج و کاهش سن طلاق، اعتیاد مردان و زنان به صورت خاص به خانوادها اسیب می زند.

 

وی در ادامه، طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار را شوق آور خواند و با بیان این که اهتمام ایجاد شده به منظور اشتغال زنان سرپرست خانوار فوق العاده است، افزود: شاید بنده از کسانی باشم که بیشترین فشار کاری و روانی را از برخورد با زنان سرپرست خانوار به منظور دریافت کمک در سطح کشور تحمل می کنم.

 

وی با بیان این که انتظار زنان سرپرست خانوار از مسوولان به حق است و ما نمی توانیم آن را برآورده کنیم، اظهارامیدواری کرد با اجرای کامل طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در کل کشور در آینده ای نه چندان دور، دیگر شرمنده این قشر نباشیم.

 

فرهمند پورهمچنین، مسائل اقتصادی زنان را تابعی از مسائل اقتصادی کل کشور دانست و گفت:ما نمی توانیم بدون برخورداری از یک نگاه جامع مسئله زنان سرپرست خانوار را به تنهایی در نظر داشته باشیم.

 

وی ایجاد رانت کاری برای اشتغال زنان سرپرست خانوار را برای سایر بخش های اقتصادی آسیب زا دانست و افزود: مراقب باشیم اقدامات دلسوزی ما به منظور فراهم کردن کار برای زنان سرپرست خانوار به صورت رانت، مشکل دیگری مانند بیکاری عده ای زن و مرد شاغل در سایر حوزه ها ایجاد نکند.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.