رهامی: خاتمی از بسیاری از مدعیان دلسوزی برای رهبری و انقلاب دلسوزتر است

عصر جنوب: مجمع روحانیون مبارز و اصلاح‌طلبان هیچ گاه خارج از نظام نبوده که بخواهند خود را با یک نامه به نظام تحمیل کنند/باید خوشحال باشیم که هیچ جریانی نسبت به سلامتی رهبری بی‌تفاوت نیست.
دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با بیان اینکه مجمع روحانیون مبارز و اصلاح‌طلبان هیچ گاه خارج از نظام نبوده که بخواهند خود را با یک نامه به نظام تحمیل کنند، گفت: خاتمی از بسیاری از مدعیان دلسوزی برای رهبری و انقلاب دلسوزتر است.

 

حجت‌الاسلام محسن رهامی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به نامه سیدمحمد خاتمی پیرامون ابراز خوشنودی برای سلامتی رهبری و واکنش‌های نسبت به آن گفت: نگرانی این عده قطعا از این نیست که چرا آقای خاتمی برای رفع کسالت رهبری نامه نوشته است. طبیعی است که مجمع روحانیون مبارز که از جریان‌های قدیمی و طرفدار نظام و انقلاب بوده وهمواره در کنار امام در پیروزی انقلاب اسلامی نقش اساسی ایفا کرده است بخواهد از سلامتی رهبری ابراز خوشنودی کند.

 

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها افزود: آقای خاتمی از مدیران ارشد این کشور بوده و اگر نامه‌ای به رهبری بنویسد جای نگرانی ندارد. طبیعی است که همه نیروهای این نظام طی این روزها با صدور بیانیه‌هایی خوشنودی خود را از سلامتی رهبری اعلام کرده‌اند. ما باید خوشحال باشیم که هیچ جریانی نسبت به سلامتی رهبری بی‌تفاوت نیست.

 

رهامی خاطرنشان کرد: نگرانی این عده از این است که انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ نشان داد که نیروهای اصلاح‌طلب پایگاه خوبی در جامعه دارند و طرح این نامه و به میان آمدن نام اصلاح‌طلبان و علاقه آنها به رهبری بسیاری از تبلیغات منفی و غیرواقعی علیه آنها را برطرف می‌کند.

 

وی افزود: نگرانی افراطیون از این است که اصلاح‌طلبان بتوانند مجددا در انتخابات مجلس همچون انتخابات ریاست جمهوری با قدرت وارد صحنه شوند.آنها به دلیل عملکرد منفی اصول‌گرایان و برخورد با دولت روحانی و عواقب منفی که نصیب آنها شده است امروز نگران هستند که پایگاه خود را از دست بدهند. بنابراین می‌خواهند با طرح مسائل فرعی و غیرمرتبط زمینه ورود و فعالیت سیاسی و اجتماعی نیروهای اصلاح‌طلب را کم‌رنگ جلوه بدهند.

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادآور شد: این عده نمی‌خواهند و نمی‌توانند با رقابت سیاسی حرفی بزنند بنابراین همواره پشت پرده ولایت فقیه و ارزش‌های انقلاب قرار می‌گیرند وگرنه چه کسی در مملکت نمی‌داند که خاتمی از بسیاری از مدعیان دلسوزی برای رهبری و انقلاب، دلسوزتر است.

 

وی ادامه داد: مجمع روحانیون مبارز و اصلاح‌طلبان هیچ گاه خارج از نظام نبوده که بخواهند خود را با یک نامه به نظام تحمیل کنند. اصلاح‌طلبان همواره همکاری و هماهنگی نزدیکی با اهداف نظام داشته‌اند.

 

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در پایان تاکید کرد: اصلا بحث نگرانی افراطیون از این نامه نیست بلکه از جای دیگری است که باید شهامت اعلام کردن آن را با صراحت داشته باشند.


 

 

 

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.