شکست خانگی استقلال مقابل فولاد

عصر جنوب: دیدار دو تیم استقلال و فولاد خوزستان از هفته نهم لیگ برتر فوتبال که از ساعت ۱۸:۳۰ امروز (جمعه) در ورزشگاه آزادی آغاز شد با نتیجه یک بر صفر به سود فولاد به پایان رسید. سروش رفیعی در دقیقه ۸۳ تک گل میهمان را وارد دروازه استقلال کرد.

نیمه اول
بازیکنان استقلال کار را هجومی آغاز کردند و حرکت بازیکنان این تیم از سمت راست موقعیتی خوب را برای آرش برهانی ایجاد کرد اما مهاجم آبی‌پوشان در داخل محوطه جریمه نتوانست ضربه مناسبی به توپ بزند تا این موقعیت از دست برود.

فولاد خوزستان نیز دقایقی بعد از موقیعت ابتدایی استقلالی‌ها توانست خود را به محوطه جریمه این تیم برساند، سروش رفیعی در موقعیت خوبی قرار داشت که می‌توانست دروازه محسن فروزان را بگشاید اما هافبک سرخپوشان خوزستانی هم بهتر از برهانی عمل نکرد تا دو تیم در از دست دادن موقعیت‌های گل برابر شوند.

آرش برهانی که در دقیقه سوم بازی موقعیت تیمش را به سادگی از دست داده بود، یک بار دیگر در دقیقه ۱۳ موقعیت مناسبی شبیه به تک به تک پیدا کرد که این بار هم مهاجم آبی‌پوشان نتوانست توپ را وارد دروازه فولاد کند. او قصد داشت توپ را از بالای سر سلیمی عبور دهد اما دروازه‌بان فولاد ضربه چیپ برهانی را به کرنر فرستاد.

استقلال در ادامه می‌توانست دروازه میهمان خود را باز کند. این بار هم حرکت این تیم از سمت راست و پاس رو به بیرون در داخل محوطه جریمه بود که توپ به محمد قاضی رسید اما مهاجم آبی‌پوشان این فرصت را از دست داد.

شاگردان امیر قلعه‌نویی که در نیمه اول به شدت دنبال گلزنی بودند یک بار دیگر توانستند روی دروازه فولاد موقعیت ایجاد کنند و این بار در دقیقه ۳۰ آرش برهانی با علیرضا سلیمی تک به تک شد، اما مهاجم شماره ۹ آبی‌پوشان پایتخت زیر این توپ زد تا قبل از رسیدنش به دروازه مدافع فولاد توپ را به کرنر بفرستد.

نیمه اول این دیدار در ادامه با تب و تاب کمتری دنبال شد و بازی بیشتر در مرکز میدان جریان داشت، چراکه دو تیم با کنترل بازی قصد داشتند با تساوی به رختکن بروند. این نیمه با تساوی بدون گل به پایان رسید تا امیر قلعه‌نویی و دراگان اسکوچیچ شاگردانش‌شان را برای نیمه دوم آماده کنند.

نیمه دوم
استقلال و فولاد که در ۴۵ دقیقه نخست نتوانسته بودند توپی را از خط دروازه‌ها عبور دهند، در نیمه دوم نیز کار را بسیار آرام آغاز کردند و هر دو چشم به موقعیت‌های تصادفی داشتند. در این بین استقلال چند حمله روی دروازه فولاد داشت و شاگردان اسکوچیچ نیز می‌توانستند در ضد حملات روی دروازه میزبان‌شان موقعیت ایجاد کنند اما در کل اوایل نیمه دوم تب و تاب نیمه اول را نداشت.

پس از گذشت ۲۰ دقیقه از نیمه دوم فولادی‌ها روی ضربات از راه دور قصد داشتند دروازه فروزان را باز کنند و بارها اقدام به شوتزنی از پشت محوطه جریمه کردند اما ضربات آنها در چارچوب نبود.

شاگردان امیر قلعه‌نویی در دقیقه ۷۸ موقعیت مناسبی برای گلزنی داشتند و می‌توانستند از ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه استفاده کنند اما این ضربه توسط امید ابراهیمی از دست رفت تا استقلال از معدود موقعیت‌هایش در نیمه دوم نتواند استفاده کند.

از دست رفتن ضربه ایستگاهی استقلالی‌ها کافی بود تا بازیکنان جوان فولاد به خوبی ضربه خود را به میزبان‌شان وارد کنند، چرا که چند دقیقه بعد سرخپوشان خوزستانی بودند که در سمت راست خط دفاعی استقلال صاحب موقعیت شدند و توانستند با یک توپ ارسالی داخل محوطه جریمه، دروازه آبی‌ها را باز کنند. سروش رفیعی در دقیقه ۸۳ توانست از آشفتگی خط دفاع استقلال استفاده کند و دروازه شاگردان قلعه‌نویی را باز کند.

این دیدار در دقایق باقی مانده کنترل شده پیگیری شد و با وجود تلاش استقلالی‌ها برای باز کردن دروازه فولاد و به تساوی کشاندن نتیجه اما فایده نداشت و یک بر صفر به سود تیم میهمان به پایان رسید.

 

 


 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.