الحاق منطقه محروم علی‌آباد به کلانشهر اهواز

عصر جنوب: شهردار کلانشهر اهواز گفت: پیشنهاد الحاق منطقه محروم علی‌آباد (بروال) به اهواز به استانداری ارسال شده و هم اکنون در حال پیگیری است.

به گزارش عصر جنوب به نقل از روابط عمومی شهرداری اهواز، سید خلف موسوی در بازدید از وضعیت آسفالت کوی علی‌آباد به بررسی توانمندی‌ها و مشکلات این منطقه پرداخت و اظهار کرد: با حمایت شورای اسلامی شهر اهواز که هدفش خدمت‌رسانی به مردم اهواز به ویژه مناطق محروم است، تلاش می‌کنیم نهضت خدمات‌رسانی مناطق محروم را تا رفع محرومیت از چهره این مناطق به همت مجموعه شهرداری و حمایت شورا ادامه یابد.

وی افزود: در برنامه‌ریزی‌های آینده به محلاتی که از نظر امکانات دارای ضعف و کاستی هستند؛ بیشترین توجه خواهد شد تا علاوه بر رفع این کمبودها، از توانایی‌های محیطی برای رفاه و آسایش شهروندان استفاده بیشتری شود.

شهردار اهواز ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای شهر، خدمت رسانی به مناطق حاشیه اهواز تصویب و بر همین اساس عملیات بهسازی معابر منطقه علی آباد توسط شهرداری آغاز شده که در حال حاضر ۱۲ هزار متر مربع عملیات بهسازی و آسفالت در سطح منطقه انجام شده است.

موسوی تصریح کرد: حق طبیعی اهالی علی آباد (بروال) است که به آنها خدمات رسانی شود اگر چه این خدمات در سال‌های قبل باید انجام می شد تا ساکنان دچار این همه رنج و مشقت نشوند.

وی همچنین از راه اندازی و احداث یک زمین ورزشی در منطقه مذکور خبر داد و گفت: این پروژه در سال آینده اجرایی و احداث پارک محلی منطقه نیز از امسال آغاز می‌شود.

شهردار اهواز در خصوص الحاق منطقه علی آباد (بروال) به شهر اهواز عنوان کرد گفت: پیشنهاد الحاق این منطقه به اهواز به استانداری ارسال شده و هم اکنون در حال پیگیری است.

موسوی همچنین از برگزاری جلسات مشترکی با مدیرعامل شرکت آبفا برای هماهنگی به‌منظور اجرای پروژه فاضلاب در این منطقه خبر داد و اظهار کرد: خیابان‌هایی که اکنون آسفالت شده‌اند با هماهنگی شرکت آبفا بوده تا از دوباره کاری و تخریب آسفالت جلوگیری شود.

وی در ادامه به اتفاق هیئت همراه، از منطقه عین دو و پروژه‌های در حال انجام این منطقه بازدید کرد.

شهردار اهواز در این بازدید یکی از برنامه‌های شهرداری را آسفالت و بهسازی معابر این منطقه عنوان کرد و افزود: یکی از اقدامات شهرداری در این منطقه، احداث ورودی میدان شهید علی هاشمی است که علاوه بر آن دو پروژه آسفالت در قالب دو قرارداد در منطقه عین دو در حال اجرا است.

موسوی اضافه کرد: بر اساس قرارداد نخست، ۴۰ هزار متر مربع بهسازی و آسفالت منطقه با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال انجام شد که طبق قرارداد دوم عملیات آسفالت و بهسازی خیابان‌های فرعی منطقه عین دو در مساحتی بالغ بر ۳۵ هزار متر مربع و ۲۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شده که هم اکنون عملیات زیرسازی در حال انجام است.

وی همچنین از اجرای باند کندرو میدان ورودی منطقه عین دو خبر داد و عنوان کرد: اجرای پروژه فاضلاب پیش از انجام آسفالت ضروری است و در صورتی که این موضوع انجام نشود اجرای آسفالت به کندی پیش رفته و با مشکل مواجه می‌شود.


 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.