مجروحیت یک هنرمند صنایع‌دستی براثر اصابت تیر در دانشگاه آزاد اهواز؛ تیرِ غیب در انتظار دانشگاهیانِ دانشگاه آزاد اهواز؟! / عکس

عصر جنوب – asrejonoob.ir:سه‌شنبه گذشته (۲۳ آذرماه) یکی از بانوان هنرمند صنایع‌دستی استان خوزستان به‌وسیله اصابت تیر، از ناحیه دست‌وپا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز مجروح می‌شود که پس‌ازآن جهت مداوا به یکی از بیمارستان‌های اهواز منتقل می‌شود.

خانم ایمان دلفی، هنرمندی که این حادثه برای وی اتفاق افتاده به خبرنگار ما گفت: سه‌شنبه‌شب حدود ساعت ۶ بعدازظهر این اتفاق برای من افتاد. در زمان حادثه در غرفه خودمان در نمایشگاه صنایع‌دستی در دانشگاه آزاد اهواز نشسته بودم که صدای ضعیفی را شنیدم که متوجه شدم از ناحیه دست و پای راست مورد اصابت شیء ای قرار گرفتم و بلافاصله پس از تماس با ۱۱۵ به بیمارستان جهت مداوا منتقل شدم. امروز دست‌وپایم را عمل کردند و تیر را خارج کردند و متأسفانه مفصل شست دستم هم متلاشی‌شده بود که پین خورد و امروز مرخص خواهم شد.

این هنرمند خوزستانی که تنها میناکار سفال استان و دارای پروانه تولید و کارگاه تولیدی می‌باشد، ادامه داد: متأسفانه از طرف دانشگاه و حراست دانشگاه آزاد هیچ توجهی به من نشد و جز یک تماس از سوی یکی از کارکنان حراست تماسی با من گرفته نشد. آن‌ها مشکل من را پیگیری نکردند درحالی‌که در محوطه دانشگاه و جهت برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی آنجا حضور داشتم.

تیرِ غیب در انتظار دانشگاهیانِ دانشگاه آزاد اهواز؟! / عکس

خانم دلفی گفت: لازم است از سازمان میراث فرهنگی خوزستان و اهواز تشکر کنم که به عیادت من آمدند و حمایت کردند. همچنین امروز از طرف معاونت ریاست جمهوری هم تماس گرفتند و جویای احوال من شدند.

در همین زمینه دکتر شهرام لک، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز ضمن تائید وقوع این حادثه گفت: متأسفانه این اولین بار نبوده و پیش‌ازاین نیز اتفاقات مشابهی رخ‌داده است. در منطقه کوی علوی (شلنگ‌آباد) در اطراف دانشگاه برخی از افراد مرتباً اقدام به تیراندازی هوایی می‌کنند که همیشه بوده است. غالباً این تیراندازی‌ها برای مراسم جشن و یا عزاداری که وجود دارد اتفاق می‌افتد و ازآنجایی‌که نزدیک دانشگاه است بعضی‌اوقات این اتفاق هم می‌افتد که متأسفانه این بار این حادثه برای این هنرمند اتفاق افتاد.

وی در پاسخ به این پرسش که برای جلوگیری از این اتفاقات پیگیری صورت گرفته اظهار داشت: حتماً حراست پیگیری کرده است، جلوگیری از تیراندازی هم وظیفه و در اختیار ما نیست. قبلاً در جلوی دانشگاه کانکس نیروی انتظامی مستقر بود که مدتی است جمع‌آوری‌شده است.

لازم به ذکر است که مناطق پردیس و شهرک دانشگاه یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق اهواز هستند که علاوه بر منازل مسکونی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز، یکی از بزرگ‌ترین شعب دانشگاه آزاد در کشور ، دانشگاه پیام نوراهواز و دانشگاه جهاد دانشگاهی خوزستان در این مناطق واقع اند. تیراندازی‌های متعدد و مداوم در طول شبانه‌روز متأسفانه در حاشیه این مناطق اتفاق می‌افتد که می‌تواند خطری بالقوه برای شهروندان ساکن در این مناطق و همچنین هزاران دانشجو و دانشگاهی مشغول در آن به‌حساب آید که متأسفانه تاکنون از سوی نهادهای مربوط چاره‌ای برای آن اندیشیده نشده است.

 

منبع: خوز نیوز

 

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.