بیماران دیابتی در ماه محرم مراقب سلامتی خود باشند

عصر جنوب- مدیر غذائی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول اعلام کرد: بیماران دیابتی که می‌خواهند از غذای نذری مثل شله‌زرد که برای آنها ضرر دارد استفاده کنند، حداقل یک و حداکثر سه قاشق غذاخوری و ترجیحاً با فاصله چند ساعته میل کنند.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، غلامرضا مهشاد، اظهار داشت: علاوه بر بیماران دیابتی توصیه‌ای به بیماران قلبی و عروقی داشت که برای دوری از مشکلات احتمالی و شرایط سخت جسمی آنها بهتر است در این مراسم در فضای خلوت قرار گیرند.
مدیر غذائی دانشگاه عنوان کرد: خانواده‌ها بهتر است از حضور کودکانی که مبتلا به بیماری‌های مسری همچون سرماخوردگی هستند در این مراسم جلوگیری نمایند.
وی اضافه کرد: حضور کودکان در مراسم عزاداری باید در یک فضای فیزیکی مناسب و حتی‌الامکان جدای از بخش بزرگسالان باشد چرا که شرایط تنفسی بهتری را برایشان ایجاد می‌کند.
این مشاور تغذیه همچنین به ذبح قربانی در دسته‌های عزاداری اشاره کرد و گفت: در این‌باره سلامت قربانی و هماهنگی با سازمان دامپزشکی و حضور فرد متخصص از اهمیت زیادی برخوردار است، همچنین رعایت اصول بهداشتی برای جلوگیری از شیوع آلودگی دام به انسان نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.