آقاجری: وزیر علوم روز چهارشنبه رفتنی است/دولت به جای لج بازی به فکر گزینه مناسب باشد/مدعیان قانونمداری به حق قانونی مجلس خرده می گیرند

عصر جنوب: حبیب آقاجری اظهار داشت:امروز بعضی از مسئولین دولتی برای مجلس خط و نشان می کشند این آقایانی که تا دیروز دم از قانون می زدند امروز به مجلس به خاطر استیضاحی که حق قانونی مجلس است خرده می گیرند.

 

حبیب آقاجری نماینده مردم هندیجان،ماهشهر و امیدیه در گفتگو با رهیاب در خصوص استیضاح وزیر علوم اظهار داشت:طبق قرائن و شواهدی که در مجلس می بینیم اعتقاد داریم که استیضاح رای می آورد و وزیر علوم رفتنی است به وزیرعلوم خیلی فرصت دادیم ولی وی بنای اصلاح اشتباهات خود را نداشت و یک مسیر نادرست را طی کرد.

وی افزود:فکر نکنید پشت استیضاح وزیرعلوم یک گروه یا فراکسیون خاصی قرار دارد  اینگونه نیست بلکه همه نمایندگان با توجه به عملکرد ضعیف وی خصوصا در به کارگیری فتنه گران نسبت به اقای فرجی دانا دیدگاه منفی پیدا کرده اند و گمان نکنم تا روز استیضاح وزیرعلوم بتواند نظر همه نمایندگان را تغییر دهد.

نماینده مردم ماهشهر گفت:روزنامه های اصلاح طلب دارند به این مسئله دامن می زنند که این یک استیضاح سیاسی است ولی به هیچ وجه اینگونه نیست واقعا استیضاح بر اساس عملکرد منفی وزرات علوم است.

وی افزود:وزیر علوم نیروهای ارزشی را بدون دلیل کنار گذاشته و فتنه گران و آدم های مسئله دار را در جاهای مختلف منصوب کرده است کسانی که مشکلات جدی داشتند و با آنها تصفیه شده بود دوباره به کار برگشته اند.

 حبیب آقاجری گفت:معاونان فرجی دانا دستشان باز بود و هرکاری دوست داشتند انجام دادند و همانگونه که در فتنه  ۷۸ دانشگاه ها را به آشوب کشیدند امروز هم همان مسیر را در پیش گرفته بودند.

 وی اضافه کرد:مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که محیط دانشگاه باید یک محیط آرام برای تحصیل و تولید علم باشد اما عملکرد وزیر کنونی به نحوی است که خواسته های مقام معظم رهبری از دانشگاه ها را تامین نمی کند و از دغدغه های حضرت آقا زاویه دارد و جهتی است که مورد رضای فتنه گران و آشوبگران می باشد.

نماینده مردم ماهشهر تاکید کرد:امروز بعضی از مسئولین دولتی برای مجلس خط و نشان می کشند این آقایانی که تا دیروز دم از قانون می زدند امروز به مجلس به خاطر استیضاحی که حق قانونی مجلس است خرده می گیرند.

 وی در پایان خاطر نشان ساخت:مسئولین دولتی خصوصا رئیس جمهور بهتر است فکر گزینه مناسب برای وزارت علوم باشند و خدای ناکرده در مسیر لج بازی با مجلس گام برندارند معاون پارلمانی رئیس جمهور اعلام کرده” اگر فرجی دانا رای نیاورد کسی خواهد آمد که همین مسیر  را ادامه دهد” این یک حرف ناصوابی است و انتظار می رود رئیس دولت مصلحت نظام را ببیند و در مسیر درستی گام بردارد.

 

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.