روانچی: انتظار ایران لغو تحریم​ها است

عصر جنوب: خانم پاتریسیا آدام، رئیس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه که در رأس هیأتی به ایران سفر کرده بود با تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این ملاقات معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان درخصوص مذاکرات جاری ایران با کشورهای ۱+۵ اظهار داشت: در صورت وجود اراده سیاسی در کشورهای ۱+۵ جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد تا مذاکرات به نتیجه برسد و توافق جامع میان طرفین امضا گردد . وی افزود : انتظار جمهوری اسلامی ایران از کشورهای غربی در این مذاکرات این است که براساس توافقات به عمل آمده و پس از امضای توافق جامع کلیه تحریم ها علیه ایران «لغو» گردد.

در این دیدار همچنین راه های گسترش همکاری های دوجانبه میان ایران و فرانسه به ویژه روابط پارلمانی میان دو کشور مورد بررسی قرار گرفت . خانم آدام نیز ضمن تشریح اهداف سفر خود به جمهوری اسلامی ایران و با توجه به ظرفیت های موجود میان دو کشور ، خواستار توسعه روابط دوجانبه در همه زمینه ها به ویژه روابط پارلمانی به منظور تبادل نظر بیشتر میان طرفین شد . در راستای افزایش همکاری پارلمانی طی یک سال گذشته چندین هیأت پارلمانی فرانسه به کشورمان سفر نموده است .

رئیس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه ، همچنین در ادامه سفر خود با امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه دیدار و ضمن بررسی تحولات منطقه نسبت به راه های مقابله با تروریسم به خصوص گروه داعش در عراق و سوریه به تبادل نظر پرداختند . هیأت مذکور در ادامه برنامه های سفر به کشورمان با بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.