قرارداد خرید هواپیما از بوئینگ نهایی شد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از امضای تفاهمنامه خرید هواپیما بین این شرکت و هواپیما سازی بوئینگ آمریکا خبر داد و اعلام کرد: براساس این تفاهمنامه هواپیماهای بوئینگ از خانواده ۷۳۷ نسل جدید و مدل‌های ER۳۰۰ و ۹۰۰ از سری بوئینگ ۷۷۷ خواهد بود.

روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: در پی صدور مجوزهای لازم از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت آمریکا تفاهمنامه خرید هواپیما بین ایران ایر و کمپانی بوئینگ امضا شد. در پی اعلام رسمی تاریخ اجرای توافق ۱+۵ اقدامات گسترده‌ای از طرف کمپانی‌های بزرگ سازنده هواپیما برای حضور فعال در بازار ایران و همزمان اراده جدی از طرف مدیریت ارشد وزارت راه و شهرسازی در جهت بازسازی ناوگان هوایی کشور صورت پذیرفت.

در این بین پس از سفر نمایندگان کمپانی بوئینگ به ایران و چند دور مذاکره سر انجام در خرداد ماه تفاهمنامه‌ای بین هما و کمپانی بوئینگ به امضا رسید در این تفاهمنامه مقرر شده در صورت اخذ مجوزهای لازم توسط دو طرف تعدادی هواپیما بوئینگ عموماً از خانواده ۷۳۷ نسل جدید و مدل‌های ER300 و ۹۰۰ از سری بوئینگ ۷۷۷ توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به صورت اجاره به شرط تملیک خریداری می‌شود. نهایی شدن این قرارداد و اجرایی بودن آن منوط به اخذ مجوزهای نهایی از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت آمریکا خواهد بود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.